Wpis z mikrobloga

Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palestyńczyków. Przecież ta słynna antyrakietowa kopuła to nie jest ochroną Żydów przed Arabami, a raczej Arabów przed Żydami. Gdyby te palestyńskie samoróbki faktycznie trafiałyby w obiekty cywilne i robiły jakieś znaczące szkody, to w pewnym momencie rozsierdzeni Żydzi wysłaliby do Gazy IDF, robiąc w kilka dni porządek z terrorystami z Hamasu. Ale przy tak gęstej zabudowie operacja ta wiązałaby się z ogromnymi stratami wśród cywili.

Dokładnie to samo w przypadku ataków rakietowych. Arabowie celują w obiekty cywilne, byle tylko zamordować jak najwięcej ludzi. Natomiast Żydzi celują precyzyjnie tylko i wyłącznie w budynki, z których dokonywane są ataki rakietowe, tak żeby zneutralizować zagrożenie. Co więcej każdy taki atak poprzedzany jest ostrzeżeniem dla miejscowej ludności cywilnej (strzałem z drona, który nie robi żadnych szkód) tak żeby miejscowi cywile mieli 4-5 minut na ewakuację z okolicy.

Gdyby na miejscu Izraela było dowolne inne arabskie państwo, to przy tak gigantycznej przewadze militarnej z Palestyńczyków w kilka dni zostałaby tylko krwawa miazga xD

Ten konflikt jest zderzeniem cywilizacji europejskiej, nakierowanej na jednostkę i humanitaryzm, a cywilizacji bliskowschodniej. Nakierowanej głównie na agresję, nie liczącej się w stratach w swoich ludziach.

Jak powiedziała kiedyś Golda Meir: Arabowie bardziej nienawidzą nas Żydów, niż kochają swoich własnych synów.

#izrael #wojna #bliskiwschod #neuropa #geopolityka
amantadeusz - Jestem pełen podziwu wobec tego, jak humanitarnie Żydzi traktują Palest...

źródło: comment_1620886897j1wfTSFifGLfIPApbrP1GF.jpg

Pobierz
  • 105
Z tego wpisu kipi ignorancja dotycząca sytuacji na bliskim wschodzie tak mocno ze aż szkoda strzępić ryja.


@Lune: Znam całkiem dobrze historię Izraela i konfliktów z Arabami. Jeśli czegoś nie wiesz. Pytaj, a postaram się wytłumaczyć :)

O wojnie cywilizacyjnej w której to my jesteśmy ci wspaniali a oni to dzikusy - rodem z wykładów dla półgłówków z ruchu narodowego nawet nie wspomnę.


@Lune: No bardzo mi przykro, że nie
@amantadeusz: to jak się odniesiesz do tego, że Izrael od lat zabija ludzi na terenach "palestyny", wysiedla ich z domów i zajmuje tereny stopniowo, a ich samych zamyka w coraz ciaśniejszych gettach ( ͡° ͜ʖ ͡°) śmieszy mnie to zachwalanie Izraela, który od wielu lat stosuje ludobójstwo i dusi palestyńczyków myśląc że nie będą się buntowali ^^ to nie żydzi z czasów 2 wojny, którzy w getta
to jak się odniesiesz do tego, że Izrael od lat zabija ludzi na terenach "palestyny",


@blashot: W jaki sposób ich zabijają? Jakieś konkrety?

a ich samych zamyka w coraz ciaśniejszych gettach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@blashot: I gdzie są te getta? W Gazie?

Wiesz, że w samym Izraelu żyje sobie półtora miliona Arabów, mając pełnię praw obywatelskich na równi z Żydami? Dopóki nie angażują się w
Po drugiej religijnych fanatyków, którzy zatrzymali się cywilizacyjnie w średniowieczu.


@amantadeusz: nigdy nie byłeś na bliskim wschodzie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A muzułmanów znasz tylko z bajek o alibabie i czterdziestu rozbójnikami.

Co do reszty twoich wypocin, jest w nich tyle błędów i fałszywych przekonań ze aż szkoda czasu by to wszystko rozbijać na elementy pierwsze i ci tłumaczyć. Z fartem (
nigdy nie byłeś na bliskim wschodzie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A muzułmanów znasz tylko z bajek o alibabie i czterdziestu rozbójnikami.


@Lune: Byłem dwa razy w Turcji, byłem w Egipcie i byłem w Izraelu. W swojej pracy w IT przyszło mi już współpracować zarówno z Żydem, jak i z Arabami (nie w ramach tej samej firmy). Poznałem też osobiście sporo Saudyjczyków w UK, którzy przyjeżdżali wtedy
@amantadeusz: Turcja, Egipt i getta w Londynie. Gorszych miejsc na poznanie kultury arabskiej chyba nie można było znaleźć. Wakacje all inclusive pod piramidami, Konstantynopol i kebab w Berlinie. Chętnie z tobą podyskutuje, ale najpierw pozbądź się tej mentalności wynikającej z kompleksów o wyższości swojej cywilizacji nad inną której nie rozumiesz. Kluczowe byłoby również zrozumienie ze świat nie jest czarno biały - ale to już może cię totalnie przerastać. W każdym razie
@Lune: Dobry argument o miejscach ale kompletny inwalida. To ja dorzucę coś od siebie: chodziłem do klas językowych z Muzułmanami na pierwszym roku, od Libii po Arabię Saudyjską, nawet z sędzią Szariatu siedziałem w ławce i z Żydami rok później. Jak siedzisz z ludźmi kilka miesięcy to dowiesz więcej niż z podróżowania gdzie jesteś kolejną owcą-turystą do koszenia pieniędzy.

O ile ci drudzy ok, wyluzowani, można pogadać o wszystkim, tak ci
Turcja, Egipt i getta w Londynie. Gorszych miejsc na poznanie kultury arabskiej chyba nie można było znaleźć.


@Lune: Nigdy nie byłem w gettcie w Londynie. Prawdę mówiąc spędziłem tam raptem jeden dzień. Jak już wcześniej wspomniałem, poznałem tam sporo muzułmanów w zupełnie innych okolicznościach. Ale jeśli masz jakieś wspomnienia z komunałki w londyńskim getcie to śmiało, podziel się nimi.

Wakacje all inclusive pod piramidami, Konstantynopol i kebab w Berlinie.


@Lune:
@DuzoLurkuje: Tak, odkryłeś ze mentalność ludzi wychowanych w kulturze europejskiej różni się od ludzi wychowanych w kulturze arabskiej. Odkryłeś nawet, ze łatwiej jest ci się dogadywać z kulturowo bliższymi nam izraelczykami niż z kulturowo dalszymi arabami. Prawdziwy geniusz. Teraz jeszcze spróbuj uzasadnić wyższość jednej cywilizacji nad drugą opierając się na fakcie, ze podoba ci się ze izraelici maja #!$%@? w religie. I dojdź do wniosku ze w sumie spoko jakby Palestynę
@DuzoLurkuje: Saudyjczycy których poznałem wydawali się w miarę w porządku. Tylko zamiast piwa zamawiali soczek w barze. Dziwnym trafem na jakieś 7-8 osób byli tam tylko sami faceci ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Do czasu aż na FB kilku z nich zobaczyłem ich filmiki, jak radośnie podcinają żywej kozie gardło, w towarzystwie ich ucieszonych pobratymców. To święto w które to robią nazywa się chyba Kurban Bajram.
Tak, odkryłeś ze mentalność ludzi wychowanych w kulturze europejskiej różni się od ludzi wychowanych w kulturze arabskiej. Odkryłeś nawet, ze łatwiej jest ci się dogadywać z kulturowo bliższymi nam izraelczykami niż z kulturowo dalszymi arabami. Prawdziwy geniusz. Teraz jeszcze spróbuj uzasadnić wyższość jednej cywilizacji nad drugą opierając się na fakcie, ze podoba ci się ze izraelici maja #!$%@? w religie. I dojdź do wniosku ze w sumie spoko jakby Palestynę zbombardować bo