Wpis z mikrobloga

@MalowanyPtak: masz jakiś patent na te kanaliki? unikam ich jak ognia bo już kilka razy mi się zdarzyło je spieprzyć a wtedy chcąc nie chcąc odpryskiem dostaje część z glejzem i w efekcie całość wygląda do dupy ()
@MiPerroEs: Jak napisał Omar - daję mniej farby, wycieram pędzel przed każdym pociągnięciem w ręcznik - wtedy farba nie wchodzi we wgłębienia. Do tego, jezeli zaciągnę np. jasnozielony na czarny, to pod reką mam naszykowany duży, nawilżony w wodzie pędzel - i "gumkuję" część, na którą wyszedłem - w ten sposób jestem w stanie "wymazać" to gdzie wyjechałem, jeżeli zareaguje się szybko. Ostatnią deską ratunku jest pęseta i wyciąganie farby póki
@MalowanyPtak: Niee, chodziło mi właśnie o odwrotność. Posiadasz jakiś patent aby te kanaliki malować? Widziałam że często ludzie tak robią aby uzyskać dodatkowy efekt "energetyczności". Coś jak highlightowanie. Widać to zwłaszcza na tarczach Lychguardów. Jak oglądam różne filmiki gdzie są takie elementy to oczywiście na moment malowania tych kanalików następuje skip. Oczywiście najoczywistsze rozwiązanie to "no musisz po prostu pędzelkiem tam machnąć" ale jak pisałam wcześniej, wtedy obrywają poboczne struktury.
@Aethma: A, to ja te kanaliki potem zalewam Tesseract Glowem - tylko ta farba ma dwie wady - raz, że jej odcień mocno zależy od ilości warstw, dwa, że lubi schnąć tworząc przerwy w warstwie. Trzeba do tego być bardzo ostrożnym, bo farba bardzo kryje - w przypadku wtopy trzeba szybko reagować - wpierw zebrać nadmiar suchym, a resztę zebrać mokrym.
@MalowanyPtak: Tesseractem planuje te ostrza lychguardów potraktować (pierw ulthuan grey) jeśli nie znajdę patentu żeby to zrobić glejzem. Muszę poćwiczyć na reszcie ostrz co zostały niewycięte z kratek.
@Aethma: Jak mam być szczery, to radzę ostrożność. Ten tesseract glow nie wysycha na gładko - raczej nie używam go do jakiś detali, czy wnęk. Jeżeli chcesz w miarę gładko, to musisz nakładać bardzo cieniutkie warstwy - i najlepiej, żeby warstwa pod spodem nie była biała (pigmenty są upierdliwe), ani nie metaliczna.
@MalowanyPtak: Dotychczas używałam go tylko do orbów/rdzeni "zasilających" (czyli praktycznie wszystkie jednosci poza tymi bazowymi od Nekronów z Indomitusa) + efekt poświaty wokół oczu. Muszę poeksperymentować z tym i zobaczyć co mi bardziej się będzie podobało na tych lychguardach ()