Wpis z mikrobloga

#java #google #programowanie #jsf

Uczyłem się trochę Javy i liznąłem JSF. Chciałbym napisać pewne narzędzie (na razie dla siebie, potem pewnie udostępnię). Do tej pory pisałem aplikacje w Swing/AWT. Ale ma to dużo wad (problem z aktualizacją, uruchomieniem, dekompliowanie, zarabianie na programie itd), więc wymyśliłem, że bym napisał to jako aplikację webową (bo i tak wszystko będzie działo się "pod maską", a GUI to tylko kilka textboxów i przycisków).

Jedyny sensowny, darmowy serwer Javy z tego co czytałem, to tylko od Google (chcę darmowy, bo na początku nie będę na tym zarabiał, jeśli w ogóle). Ale trudno mi się w to wgryźć. Nie chcę uczyć się całego środowiska webowego (a zwykłą Javę umiem na tyle, że potrafię zrobić co mi potrzeba "pod maską"). Jest jakiś mega prosty, krótki tutorial jak zrobić hello world na tym Googlowym serwerze (z mega prostym angielskim, bo na polski pewnie nie mogę liczyć)?
  • 5
  • Odpowiedz
edyny sensowny, darmowy serwer Javy z tego co czytałem, to tylko od Google (chcę darmowy, bo na początku nie będę na tym zarabiał, jeśli w ogóle). Ale trudno mi s


@mk321: próbowałeś może Java+Spring i wrzucić to za darmo na heroku?
  • Odpowiedz
@Dyzajash: O dzięki, nie znałem tego. Springa nigdy nie ruszałem, ale mogę trochę się pouczyć, bo może mi się przydać później.

W sumie nie wiem za bardzo na tych darmowych kontach jakie mogę wygenerować obciążenie (jednostki "Dynos" nic mi nie mówią). Ale na początku pewnie cokolwiek mi wystarczy.

Tu mam co mogę zrobić na koncie free: https://cloud.google.com/pricing/

(zapisy/odczyty w tysiącach na dzień, po "1G" (GB?) transferu itd. to aż nadto)

Tak
  • Odpowiedz
@mk321: powiem ci tak, jak masz się bawić w web appki to skup się na Springu. Jest jednym z najprostszych rozwiązań + najczęściej używanych. Nie dość że po sieci krąży pełno dokumentacji + tutoriali to i Helion wydał bardzo dobrą książkę pod niego (ihmo jedna z ich pozycji którą naprawdę polecam).

Co do obciążenia: spokojnie kilkanaście/kilkadziesiąt osób udźwignie, wszystko zależy od optymalizacji samej aplikacji oraz ilości opcji jakie będzie oferowała. W
  • Odpowiedz
@Dyzajash: OK, chyba zrobię tak jak piszesz. I rzeczywiście powinienem poznać tego Springa (widać to nawet po ogłoszeniach o pracę).

O której książce mówiłeś, bo widzę przynajmniej trzy z Heliona:

1. Spring w Akcji. Wydanie III

2. Spring. Zapiski programisty

3. Spring Framework. Profesjonalne tworzenie oprogramowania w Javie
  • Odpowiedz