Wpis z mikrobloga

  • 4
@Proxlox1 w oslo położyli plandekę i na plandekę zrzucili obornik, taki kapiszon, w jednej miejscowości odpalili gnójowke, u nas "wójt" popiera rolników więc dostał koszulkę xD

Pracę w rolnictwie możesz dostać bez problemu w każdym momencie (poza pandemia) przez pośrednictwo pracy landbrukstjenester, Ukraińcy tak głównie szukają pracy bo płacą troche mniej niż w budowlance. Moja droga była inna bo przyjechałem tu remonty robić, rodzina dla której pracowałem założyła firmę żeby mnie zatrudnić
  • Odpowiedz
  • 2
@Proxlox1 z tego co ojciec szefa mówił to rząd oferował 885mln a przedstawiciele rolnictwa chcieli 2.1mld, dogadają się jakoś, jeszcze nie ma noża na gardle. Reakcja jest w dobrym momencie, społeczeństwo ogólnie rozumie te roszczenia, to nie dziki kraj.
  • Odpowiedz
  • 3
@nsiwy tak a o co chodzi?

Ale nie do końca, bo tu żeby kawałek ziemi mieć to trzeba niezle się napracować, same skały i kamienie, mamy 3 koparki na farmie bo usługi drogie. Dużo kamieni i skał, ciężko zrobić irygację, trzeba wywieźć gnójowke, nawozy, orać ziemię, zbierać kamienie, włóczyć i siać trawę, ubić później żeby wiatr nie zabrał a sezon krótki i kapryśny. Do tego kogoś tą trawą trzeba żywić i koło
  • Odpowiedz
ale połowa mojej pracy to obsługa farmy, karmienie,


@Popularny_mis: to nie bedzie trolling ale marzy mi sie posiadanie duzego gospodarstwa. Wiem, ze zycie nie wyglada kolorowo i to wiecej stresow niz pozytku, ale pomarzyc mozna. Wyobrazam to sobie jak zarzadzanie dosc sporych rozmiarow firma. Powrzucaj zdjecia, nawet mozesz na priv
  • Odpowiedz
  • 4
@przystan-na-wyspie problem jest taki, żeby mieć duże gospodarstwo to trzeba mieć zaplecze, ziemię, biznesplan i kredyt na kilkadziesiąt milionów. Za to otrzymujesz multum pracy, także w niedzielę i święta, ale robisz coś pożytecznego satysfakcjonującego i nie trzeba się zbytnio uzeraz z ludźmi (zato z upartymi krowami)

Łatwiej jest ze świniami, ale bardziej uciążliwe bo smród i niska rentowność.

Zdjęcia co poniektórych elementów farmy mogę wrzucić, bo mam przeważnie dużo czasu, ale z
  • Odpowiedz
wytłumaczy jak się to robi (po prostu podpisuje jakimś hasłem z #?)


@Popularny_mis: tak, jak stanie sie popularny to moze stac sie autorskim tagiem. Jak sobie myslalem o swoim gospodarstwie to bardziej samoobslugowo w stylu pieczarki albo inne tzeczy ktore mozna zautomatyzowac :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@safemoon: rozumiem że jeżeli przestanie Ci się opłaca pracować w IT to pójdziesz dawać dupy na ulice? Widać że nigdy nie miałem doczynienia z wyższymi stanowiskami kierowniczymi. Nie masz pojęcia o operowaniu piedziadzem w przedsiębiorstwie.
  • Odpowiedz
@safemoon ja walczę żeby szefa było stać mię dalej zatrudniać, koszta rosną coraz więcej kontroli i głupich wymagań a dochód stoi w miejscu. Coraz mniejsza rentowność srednich gospodarstw, coraz więcej rolników rezygnuje z chodowli.


@Popularny_mis o to tak samo jak w Polsce i wiekszosci krajów UE
  • Odpowiedz