Wpis z mikrobloga

Uwaga, tu wasz nieruchomościowy inwestor. Dziś powiem Wam jak zarabiać na nieruchomościach całkowicie pasywnie i zostać rentierem. W kilku prostych krokach:

1. Żyj w latach 80'.

2. Dostań mieszkanie od FSO.

3. Twoi dziadkowie niech dostaną od PKP.

4. Twoi rodzice kupią od gminy z bonifikatą 90%.

5. Odziedzicz wszystko.

6. Nie remontuj, czasami pomaluj, wynajmuj imigrantom i studentom.

Gotowe. Teraz już możesz tylko zbierać czynsz, a o młodych ludziach mów i pisz, że są niezaradni, bo ty masz kilka mieszkań.

Nie zapomnij zasubskrybować i kliknąć w dzwoneczek.

#nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje
  • 135
@mickpl:

Miej biednych rodziców, mało hajsu.

Ucz się, idź na dobre studia.

Zostań lekarzem, płykarzem, programistą.

Kup dwa, trzy mieszkania na kredyt jako inwestycja, bo nie wierzysz w emeryturę z gównorządu.

Adrian Zojdberg albo inne lewackie zera przychodzą mówić, że jesteś dorobkiewiczem i musisz zapłacić podatek katastralny, bo inni nie majo tyle.

Jak widzisz ja też umiem w opowiadanka. Pozdrawiam, miłej kawusi.
@Hatespinner:

Miej biednych rodziców, mało hajsu.

Nie stać cię na dobre studia.

Żaden bank nie da ci kredytów na dwa, trzy mieszkania.

Adriand Zojdberg przychodzi i mówi dorobkiewiczom, że muszą zapłacić podatek katastralny, bo inni nie majo tyle.

Biedni dorobkiewicze muszę sprzedać mieszkania, które trzymali żeby ich cena rosła w nieskończoność.

W końcu po 20 latach pracy na magazynie po 10h dziennie stać cię na mieszkanie.
@Hatespinner: rzecz w tym ze mieszkania sa dobrem limitowanym, zwlaszcza w wiekszych miastach (ale nie tylko).

Inwesyowac mozna na tysiac powodow, ale w Polsce Janusze musieli uczepic sie nieruchomosci, tym samym utrudniajac zycie innym.

Prawdopodobnie dlatego ze w Polsce nie doszlo jeszcze do pekniecia banki tak jak mialo to miejsce w XX w. u wszystkich naszych zachodnich sasiadow.
ale w Polsce Janusze musieli uczepic sie nieruchomosci, tym samym utrudniajac zycie innym.


@WiktorekS: W Polsce się uczepili, bo to wynika z Polackiej zazdrości wobec kogoś, kto zarabia nie #!$%@?ąc przez 8h dziennie.

W Polsce jeszcze długo nie pęknie żadna bańka, bo jej jeszcze nie ma. A jak pęknie to nie będzie takiego efektu jak w miastach na zachodzie. Nawet w Warszawie ceny wynajmu w stosunku do zarobków nie stały nawet
@kaarp: Studia są za darmo. Poza zawodem lekarza ludzie mają w dupie czy skończyłeś UJ czy uniwersytet w Pcimiu.


@Hatespinner: dobre studia są za darmo oczywiście bo jak z Pcimia wyjedziesz do miasta wojewódzkiego na 3 lata to oczywiście dostajesz za darmo jedzonko i mieszkanko.

@kaarp: Widać, że nie zarabiasz tyle, żeby się orientować jak jest w rzeczywistości, więc kolejny błąd poznawczy.


o skoro ty zarabiasz to mi powiedz
@mickpl: czy Ty własnie opisałeś sytuację w której gość ma swoje mieszkanie, odziedziczył drugie po dziadkach i trzecie po rodzicach jako przykład mieszkań po PRLu? xD To teraz podziel te 2 odziedziczone mieszkania przez ilość dzieci dziadków i dzieci tych dzieci, tj. Twoje rodzeństwo (przecietnie w PRLu to było 2-3 dziecka na rodzinę).

Czyli 2 mieszkania / (2.5 dziecka dziadków x 2.5 dziecka rodziców) = 2/6.25 = 0.32 odziedziczonego mieszkania. Tzn.
@mickpl: Pamiętam jak mi w robocie stary trep mówił jak to teraz młodzi mają dobrze i ile pieniędzy nie zarabiają, że w dupach się poprzewracało, za komuny to było dopiero. Mówię mu że tak dobrze mamy, że para musi brać wspólnie kredyt na 30 lat żeby kupić mieszkanie.
A on za to ma dwa mieszkania. Jedno dostał jego ojciec, bo pracował w kombinacie, a drugie wykupił za 10% wartości przez zasiedzenie.
dobre studia są za darmo oczywiście bo jak z Pcimia wyjedziesz do miasta wojewódzkiego na 3 lata to oczywiście dostajesz za darmo jedzonko i mieszkanko.


@kaarp: To idź na studia tam gdzie masz blisko. Ja tak zrobiłem, bo wyjechałem na zachód a tam mają w dupie z jakiej polackiej uczelni jesteś. XD

o skoro ty zarabiasz to mi powiedz


@kaarp: No to ci mówię, mam dwa kredyty hipoteczne i przymierzam