Wpis z mikrobloga

Uwaga, tu wasz nieruchomościowy inwestor. Dziś powiem Wam jak zarabiać na nieruchomościach całkowicie pasywnie i zostać rentierem. W kilku prostych krokach:

1. Żyj w latach 80'.

2. Dostań mieszkanie od FSO.

3. Twoi dziadkowie niech dostaną od PKP.

4. Twoi rodzice kupią od gminy z bonifikatą 90%.

5. Odziedzicz wszystko.

6. Nie remontuj, czasami pomaluj, wynajmuj imigrantom i studentom.

Gotowe. Teraz już możesz tylko zbierać czynsz, a o młodych ludziach mów i pisz, że są niezaradni, bo ty masz kilka mieszkań.

Nie zapomnij zasubskrybować i kliknąć w dzwoneczek.

#nieruchomosci #mieszkanie #inwestycje
  • 135
w takim razie taki podatek powinien ci byc na reke, przerzucisz go na najemcow i tyle. Nawet mozesz przerzucic go z lekka gorka.

Nie rozumiem po co w takim razie wojujesz w tej sprawie


@WiktorekS: To jaki jest sens wprowadzenia podatku, który jeszcze bardziej udupia najemców zamiast im pomagać, tak jak się to wydaje socjalistom i innym lewoskrętnym?

Nie myl wojowania z jawnym wyśmiewaniem czegoś.
Kup dwa, trzy mieszkania na kredyt jako inwestycja, bo nie wierzysz w emeryturę z gównorządu.

Adrian Zojdberg albo inne lewackie zera przychodzą mówić, że jesteś dorobkiewiczem i musisz zapłacić podatek katastralny, bo inni nie majo tyle.

Jak widzisz ja też umiem w opowiadanka. Pozdrawiam, miłej kawusi.


@Hatespinner: trzeba było zainwestować w coś innego, np w akcje dywidendowe i miałbyś zwrot znacznie większy niż z inwestycji w mieszkania. Natomiast inwestowanie w dobra
Studia są za darmo


@Hatespinner: No i jakkolwiek byś się nie starał, to w tym miejscu Twoja historyjka się nie spina. Studia są "za darmo", bo składa się na nie całość społeczeństwa. I dlatego jeśli wykorzystałeś tę szansę, to nie jest tylko i wyłącznie Twoja indywidualna zasługa. Dlatego właśnie pomysły na zwiększanie podatków nie tylko od dochodu z umowy o pracę, ale też od majątku - bo to on przynosi największe
@Hatespinner: nieeeee koleżko proszę mi nie wmawiać, że ja tutaj czegoś nie zrozumiałem w miejscu gdzie ty nie ogarnąłeś. Przecież to ty napisałeś, że poszedłeś na studia tam gdzie miałeś najbliżej. Jak to ma się do stwierdzenia, żeby iść na dobre studia i zostać po nich lekarzem czy informatykiem? Całkiem przypadkiem miałeś akurat dobrą uczelnie blisko miejsca zamieszkania? To jaka to rada dla kogoś kto nie miał?
rzecz w tym ze mieszkania sa dobrem limitowanym, zwlaszcza w wiekszych miastach (ale nie tylko).


@WiktorekS: Nie musisz mieszkać w większych miastach, jest dużo wolnych mieszkań w mniejszych miejscowościach.

Inwesyowac mozna na tysiac powodow, ale w Polsce Janusze musieli uczepic sie nieruchomosci, tym samym utrudniajac zycie innym.


@WiktorekS: Podaj konkretne przykłady inwestycji z takim samym zyskiem, możliwym ryzykiem oraz łatwością inwestowania jak nieruchomości.
Przecież to ty napisałeś, że poszedłeś na studia tam gdzie miałeś najbliżej. Jak to ma się do stwierdzenia, żeby iść na dobre studia


@kaarp: Tak się ma, że myślisz "dobre studia" z "dobrą uczelnią". Cały wywód na nic. Możesz odejść we wstydzie, albo próbować się wypluć z tego. Obstawiam oczywiście to drugie.

Dlatego właśnie pomysły na zwiększanie podatków nie tylko od dochodu z umowy o pracę, ale też od majątku


@
@Mufekkin: nie skonczylem studiow bo w tym kraju to co chcial bym robic zaczonie bylo tylko w warszawie, a nie bede w warszawie mieszkac jeszcze mi godnosci nie odebrano, wiec postanowilem uczyc sie na wlasna reke, i tak oto jestem sobie projektantem, zarabiam dobry hajs, wczesniej na swojej firmie, teraz na "etacie", dlaczego panstwo mialo by mi cokolwiek odbierac bo ktos tam gdzies ukonczyl studia na ktore posrednio ja i moi
@kaarp: Tak się ma, że myślisz "dobre studia" z "dobrą uczelnią". Cały wywód na nic. Możesz odejść we wstydzie, albo próbować się wypluć z tego. Obstawiam oczywiście to drugie.


@Hatespinner: xd oczywiście te dwie rzeczy są całkowicie niezależne i nikt nie ma prawa używać ich zamiennie. Bo jak wiadomo zrobisz dobre studia medyczne w wyższej szkole robienia hałasu na kierunku szlachta nie pracuje.
oczywiście te dwie rzeczy są całkowicie niezależne i nikt nie ma prawa używać ich zamiennie


@kaarp: Oczywiście, że to są dwie różne rzeczy. Każdy kto zrobił Polskie studia i wyjechał na zachód to wie i dlaczego.

Bo jak wiadomo zrobisz dobre studia medyczne w wyższej szkole robienia hałasu na kierunku szlachta nie pracuje.

Poza zawodem lekarza ludzie mają w dupie czy skończyłeś UJ czy uniwersytet w Pcimiu.


I ty masz #!$%@?
@Hatespinner: tylko twoja postawa przeczy temu co piszesz. Zaraz poszukam jakis "historycznych" zrodel jak wygladaly ceny najmu przed i po wprowadzeniu podatku kastralnego w innych panstwach i cie zawolam. Bo sam jestem ciekawy jak to bylo z tym przerzucaniem :)

@mroznykasztan: odpowiedz na zasadzie wez kredyt i zmien prace. Coraz wiecej trzydziestolatkow nie stac na wyprowadzke od rodzicow (i wegetuja calymi rodzinami na 50m2 w wielkiej plycie) a ty im
tylko twoja postawa przeczy temu co piszesz. Zaraz poszukam jakis "historycznych" zrodel jak wygladaly ceny najmu przed i po wprowadzeniu podatku kastralnego w innych panstwach i cie zawolam. Bo sam jestem ciekawy jak to bylo z tym przerzucaniem :)


@WiktorekS: Zapraszam, Dublin, Singapur, Londyn, Kalifornia, to są miejsca gdzie chcesz szukać. Myślę że zrobienie rzetelnej statystyki to tak parę tygodni pracy, ale chętnie poczekam na efekt.