Wpis z mikrobloga

Ostatnio oglądałam klipy z różnych filmów przyrodniczych i naszła mnie taka gimborefleksja, że one wszystkie - od pingwinów, po żaby, po krokodyle - żyją na takim chilloucie. Jasne, mają naturalnych wrogów, trzeba zdobywać pożywienie i uciekać przed tym, co chce cię zjeść; ale przez większość dnia sobie po prostu siedzą, trawią, itd.
A po drugiej stronie jesteśmy my, którym często doby nie wystarcza na wszystkie obowiązki, a gdyby nie konieczność snu, to pewnie byśmy odpoczywali raz na tydzień czy jakoś tak. Zresztą ile osób wykorzystuje weekend do sprzątania czy remontów, pozwalając sobie na lenistwo tylko przez parę godzin niedzieli.

Na #!$%@? nam była ta inteligencja (,) Wolałabym być kotem.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #zwierzaczki
  • 28
@BarkaMleczna ja mam wrażenie, że takie tyranie to domena ostatnich lat i raczej w miastach. Zobacz jak żyli ludzie 50 lat temu na wsi. Owszem było dużo pracy fizycznej ale wieczorem czy w niedzielę to kościółek, obiadek, ławeczka... To da się wszystko zrobić i żyć spokojnie ale trzeba się na to nastawić i odciąć od tego co wpędza w bieganinę. Znam ludzi, którzy nawet dziś sa aktywni ale wciąż znajdują balans więc
@BarkaMleczna ponadto wrażenie spokoju u zwierząt to chyba tylko wrażenie, bo świat zwierząt jest w stanie ciągłej wojny o przetrwanie i niezwykle rzadkie sa chwile wytchnienia. Zagrożenie czyha wszędzie wiec non stop trzeba mieć wzmożoną uwagę. Wyjątkiem są wielkie stada lub duże zwierzęta ale taka myszka czy wróbelek to non stop wypatruje zagrożenia.
kiedyś w programie Cejrowskiego: to jest murzyn, murzyn pracuje około 1.5h dziennie, zdobywając jedzenie itp. resztę dnia odpoczywa.


@sid127: Nie trzeba wybiegać tak daleko.
Antyczny Rzym - bazujemy na nich, a dodatkowo to było bardzo rozwinięte państwo, stawiająca budowle jak Koloseum a nie tylko chatki z gówna.
Ile pracował pracownik w Rzymie? Przeciętnie 6 godzin dziennie.
Ile pracował pracownik w Rzymie? Przeciętnie 6 godzin dziennie.


@Asd15: wolni ludzie, teraz jest większy wyzysk niewolników, już nie wystarczy, by głowa rodziny była wyzyskiwana, teraz całą rodzinę trzeba wyzyskiwać.
@luk04330: Teraz ludzie chodzą z jednej pracy do drugiej i są cały czas zabiegani, bo często z jednej pracy nie da się normalnie wyżyć przez te #!$%@? ceny mieszkań i życia ogólnie. Jeśli jesteś na swoim gospodarstwie i nie masz na głowie kredytu to można mieć więcej luzu w życiu.
@ThirtyDoorKey Nie da się ukryć. Kiedyś mężczyzna z jednej pracy utrzymywał dom, żonę, psa i gromadkę dzieci a teraz dwoje rodziców ledwo utrzymuje jedno dziecko i to z kredytem ma 30 lat bo normalne kupno lokum jest niemożliwe. Coś poszło nie tak.
Teraz ludzie chodzą z jednej pracy do drugiej i są cały czas zabiegani, bo często z jednej pracy nie da się normalnie wyżyć przez te #!$%@? ceny mieszkań i życia ogólnie. Jeśli jesteś na swoim gospodarstwie i nie masz na głowie kredytu to można mieć więcej luzu w życiu.


@ThirtyDoorKey: Najgorzej jest z tą inflacją bo jak niby żyjesz na luzie to się cofasz. Powiedzmy masz fajną pracę, malo pracujesz ale