Wpis z mikrobloga

#pathofexile #poe
Hej, robiłem kilka podejść do POE, jestem sentymentalnie związany z Diablo II, przerżnąłem w D2 prawdopodobnie tysiące godzin, D3 nawet nie skończyłem, jakieś takie meh(plus grałem na konsoli).
Czytałem że POE najlepiej z poradnikami i to z takimi szczegółowymi, a nie 5 minutowymi opisami na YT "wejdź w inventory by widzieć inventory", no chyba racja z tym poradnikiem, bo przychodzi moment, gdzie randomowy build się sypie i tracę przyjemność z gry bo za trudno/coś innego przeszkadza.
Czy znacie jakiś konkretny, kompletny poradnik POE?(może być po angielsku, nawet lepiej, bo gram po angielsku przeważnie), tak by zobaczyć u jednego typa, a nie oglądać tego samego po kilka razy, by wychwycić jedną ważną rzecz.

Dzięki
  • 10
@RabarbarDwurolexowy: Ale chcesz poznać co się jak robi czy chcesz jakiś konkretny build postaci? Jeżeli to pierwsze to skorzystaj z samouczka w grze. Nie jest idealny, ale nie jest też tragiczny.
Jeżeli pododbało ci się D2 a nie D3 - nie to jest duża szansa, że POE ci podejdzie bo ja tak własnie miałem. Jest duży próg wejścia, ale jak po jakimś czasie nieźle poznasz mechanikę gry to stworzenie własnego, unikalnego
Bardziej chcę ogarnąć robienie/zrozumienie buildu "pod siebie"


@RabarbarDwurolexowy: to najtrudniejsze w tej grze i zazwyczaj zderzasz się z ścianą na początku i zaczynasz od nowa bo postać jest nie do odratowania (respec kosztuje). pewnie łątwiej by było wybrać jakiś sprawdzony build, pograć jedną ligę i wyczuć co i jak działa wtedy.

te 3 filmiki są o tworzeniu postaci.

https://www.youtube.com/watch?v=4QVhZvlt1-s
https://www.youtube.com/watch?v=wfotzFCNPUY
https://www.youtube.com/watch?v=abdcqae2hu8
@RabarbarDwurolexowy: lel, na serio nie wiem jak można nie ogarnąć poe znając język angielski i jednocześnie mając taki staż z diablo 2. Imo wystarczają w zupełności obecnie zrobione samouczki, które są w grze i które każdy przeklikiwuje. Serio co się stało z ludźmi, że muszą materiały na yt oglądać, żeby nauczyć się grać zamiast po prostu grać i dopiero po napotkaniu jakiejś przeszkody poszukać odpowiedzi online.
@RabarbarDwurolexowy: kanal yt DDras, polski koles, tlumaczy lopatologicznie kazda z mechanik, polecam od samego poczatku materialy obejrzec. Nie wiem do dzis, czemu ludzie pomijaja jego kanal, albo nie wiedza o istnieniu. To kopalnia wiedzy jesli chodzi o poe, mechaniki buildow jak i mechaniki samych lig, buildy dla poczatkujacych bardzo lopatologicznie omowione ( 4 buildy z omowieniem w 1.5h materiale ), takze jezeli ktos ma checi, to polecam zaczac chociaz codziennie dwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RabarbarDwurolexowy: ddras, pidzam i jeszcze jeden, którego nie pamiętam. Wszystko ładnie tłumaczą, po polsku. Najlepiej znajdź jakiś sprawdzony build league starter. Taki build nie kosztuje dużo, a potrafi czasem zrobić cały kontent gry. Daj sobie pierwszy sezon na naukę. Z drugim będzie już dużo lepiej. Większość buildow jest super, ale niektóre wymagają znajomości mechanik gry- bo padasz na liścia lub olbrzymiej ilości waluty. Tej bez znajomości gry też będzie Ci zarobić.