Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy się szczepić ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam chorobę autoimmunologiczną, alergie (wziewna i pokarmową) i kilka innych przypadłości. Chciałbym, ale się cykam.
#szczepienia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wiem czy się szczepić ( ͡° ʖ̯ ͡°) mam chorobę autoimmunologiczną, alergie (wziewna i pokarmową) i kilka innych przypadłości. Chciałbym, ale się cykam.


@katienca: generalnie możesz się szczepić - szczepienie jest wykluczone wyłącznie przy uczuleniu na polisorbat 80 albo PEG. Główne pytanie jest takie czy obecne choroby są stabilne oraz czy i jakie leki immunosupresyjne bierzesz - bo od tego zależy skuteczność szczepionki (mogą obniżyć)
  • Odpowiedz
@megawatt: nie biorę zadnych lekow, bo niestety ich nie ma na moją przypadlosc, jednak choroba jest w dobrej formie i akurat w fazie atakowania patrząc na wyniki i obraz usg. Przeciwciała mam 600, norma do 5 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@katienca: bez listy chorób ciężko powiedzieć, ale jak nie bierzesz leków sterydowych na alergię to spoko
domyślam się że z endo chodzi o USG okolic głowy - to tutaj generalnie nie ma przeciwwskazań

ja bym poszukał rekomendacji towarzystw medycznych danej specjalizacji
  • Odpowiedz