Wpis z mikrobloga

@Mmmkurla: W zasadzie obsługa mini koparki i koparki jest dziecinnie prosta. To coś jak gra na konsoli, też poslugujesz się dżoistikami ( ͡° ͜ʖ ͡°) a w jaki sposób kopać i podnosić wykopaną ziemię ta lyzka to na pewno na YouTube jest instruktaż do tego
@Mmmkurla: Ale wypożyczalnie są w stanie wypożyczyć sprzęt jeśli nie masz odpowiednich uprawnień, ewentualnie ni opłacisz ich pracownika z uprawnieniami? Coś mi sie wydaje że nie każdy może sobie taki sprzęt pożyczyć. To nie skoczek czy inna drabina czy rusztowanie.
150 PLN za godz pracy operatora koparki jak to zrobisz sam to masz te pieniądze w kieszeni


@smacznyy: No tak właśnie kombinuję. Oczywiście minus koszt wypożyczenia sprzętu, ale i tak na plus.

Ale wypożyczalnie są w stanie wypożyczyć sprzęt jeśli nie masz odpowiednich uprawnień, ewentualnie ni opłacisz ich pracownika z uprawnieniami? Coś mi sie wydaje że nie każdy może sobie taki sprzęt pożyczyć. To nie skoczek czy inna drabina czy rusztowanie.
@Mmmkurla: wynajmowałem ładowarkę, obsługiwałem ją ja sam oraz moi budowlańcy.
Sprawa jest prosta: teoretycznie jest wymóg posiadania uprawnień, ale w momencie wynajmu nikt tego nie sprawdza. Pewnie jak cokolwiek się z urządzeniem stanie, nawet niekoniecznie z twojej winy, takie pytanie zada ubezpieczyciel u którego maszyna jest ubezpieczona, ale ja zaryzykowałem, kupę kasy byłem dzięki temu do przodu - ładowarka wynajęta na cały weekend, płatny jako jeden dzień roboczy, cały zasyp fundamentów
Jarek_P - @Mmmkurla: wynajmowałem ładowarkę, obsługiwałem ją ja sam oraz moi budowlań...

źródło: comment_1620384456IZwQj9PIrg95VoWJD9wOnB.jpg

Pobierz
@smacznyy: Hm, dziwne. Dobrze nie pamiętam, ale pożyczałem rusztowanie od Ramirenta to pytali do jakiej wyskości, oświadczyłem że do 5 m. Pokiwali głowami i nic nie powiedzieli. Później dopytałem gościa co mi wydawał elementy dlaczego tak pytali to mówił że na ustawienie rusztowania wyższego niż sześć metrów potrzebne jest odpowiednie przeszkolenie co do mocowania takiego rusztowania. Stąd moje wątpliwości co do uprawnien na sprzęt mogacy zrobić o wiele więcej szkody.
nie bardzo wiem po co ci minikoparka do utwardzania drogi xD


@PanKracy582: Co masz na myśli?

samemu byś to robił 7h płacąc 100pln za godzinę


I tu się mylisz, bo cena za cały dzień to ok 300zł, więc choćby i 12h miało zająć to już profit.
@Wiskoler_double: Teoretycznie masz rację do wszystkiego dziś potrzebujesz uprawnień, bo gdy zrobisz sobie krzywdę to wynajmujący będzie miał problemy, bedzie musiał wypłacić Tobie odszkodowanie a to nie są małe kwoty, ale w praktyce ludzie w to maja wyjebongo i niczego nie sprawdzają, ale powoli to sie zmienia jak widac na Twoim przykladzie z rusztowaniem
to mam na myśli, że chcesz utwardzać drogę sprzętem który jest stworzony do kopania

to jakbyś chciał młotkiem wkręcać śruby- niby się da, ale bez sensu


@PanKracy582: No, a oprócz wymyślnych porównań masz propozycję jaki byłby ten właściwy sprzęt?

to po znajomości czy sprzęt kradziony? jak tak tanio to po uj pytasz: bierz i się przekonaj sam jak idzie praca, stracisz tylko parę godzin i kilka stówek w najgorszym przypadku


@