Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z Was zakrzepicę żył głębokich? Noszę pończochę uciskową, biorę tabletki ale od 3 miesięcy się nie poprawia. Mogę chodzić, ćwiczę z gumami oporowymi, nawet biegam po 1.5-3km. Noga puchnie, jest około 1 - 1.5cm większa w obwodzie po np bieganiu. Pracuje przy komputerze ok 8-10h w pozycji siedzącej. Czy ktoś przechodził lub ma to gówno? Da się to całkowicie wyleczyć? 25lvl, prawdopodobnie po przejściu covida mi się zalęgło w nodze.. #zakrzepica #krew #zdrowie #bieganie #medycyna #zakrzepicazylna #zyly
  • 12
@figaro32: Mój ex miał, oczywiście ignorował wszystkie wcześniejsze objawy i do szpitala pojechał dopiero wtedy, jak mu noga spuchła x3 i była sina prawie, jakiś czas miał zastrzyki, później dostał leki i maść do stosowania objawowo + musiał nosić pończochy uciskowe, po jakoś roku w sumie wróciło do normy wszystko, ale no miał dużego farta.
@limbuspuerorum: no to ja od razu praktycznie mialem stwierdzona zakrzepice, moze tydzien mnie noga pobolala i po tygodniu bralem juz zastrzyki + ponczocha uciskowa, teraz lek Pradaxa 2x dziennie lacznie 300mg. Ale już mu calkowicie przeszło? Noga nie puchnie ani nie boli po jakims wysilku/spacerze/biegu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@figaro32: powinieneś dostać leki przeciwzakrzepowe, a wcześniej zrobić sobie badania laboratoryjne typu D-dimer. Ogólnie idź do lekarza ogólnego, USG Doppler kończyn dolnych.
@ovoc: juz to mialem zrobione przeciez. dodatkowo rezonans czy nic z kolanem sie nie dzieje.
Doppler pokazal ze mam zakrzepice w lewej nodze, dosc sporą. Brałem Clenaxe, teraz koncze brac tabletki i mam jechac na usg klatki i brzucha
po prostu jestem ciekawy czy mi to kiedys moze minac czy do konca zycia moje biegi beda na max 2km :)
@figaro32: cześć ja mam ten syf właśnie mam 26 lat i też prawdopodobnie po covidzie się pojawiło już 3 raz mam 1 na lewej nodze a pozostałe na drugiej biorę eliquis noszę podkolanówki uciskowe 2 stopnia i sobie znika i nawraca większość badań zrobionych zlecona przez chirurga naczyniowego nawet robiłem na HIV i sepsę bo chirurg już nie wie jaka przyczyna jest u mnie powstawania tego syfu.teraz aktualnie pozostał mi obrzęk