Wpis z mikrobloga

@ArpeggiaVibration: Najgorsze w tym całym szemranym dealu jest to, że jeżeli USA będą chciały znaleźć frajera, który będzie spłacał ich dodatkowe długi (a mają od cholery i to o wiele większe pewnie od samej Unii) to wymuszą na Unii Europejskiej, a konkretnie Berlinowi, a Berlin na pacynkach Warszawskich by te długi spłacały w różnej formie (udziały w gospodarce podmiotów zagranicznych, zwiększony obrót ziemią, reforma prawa pod kątem zwiększenia uprawnień zagranicznym podmiotom
@Aik32fr45yd: ja uważam że jak powstanie Armia Europejska to jest bardzo duże prawdopodobieństwo NATO w obecnej postaci przestanie istnieć - jest też spore prawdopodobieństwo wtedy między nowym paktem Ribbentrop Mołotow albo czymś podobnym by był w równowadze z Chinami - USA będą się coraz mniej liczyć i jedyny sojusz z UE będzie na poziomie tęczowo BLMowej komunistycznej antykulturowej rewolucji jeżeli będą chcieli w to dalej brnąć - jednak myślę że oba
ArpeggiaVibration - @Aik32fr45yd: ja uważam że jak powstanie Armia Europejska to jest...

źródło: comment_1620210032j8uad2iLyaBcWiyxEVr4s2.jpg

Pobierz
@ArpeggiaVibration: Pytanie właśnie czy Chiny nie zrobią ucieczki do przodu i nie rozwalą Unii poprzez wzmocnienie chociażby Polski bo w tym układzie co wysłałeś Chiny są osłabione jak widać a nie chcą być osłabione i chcą być nowym liderem światowym
Najgorsze że nie ma nas w tej podmiotowej grze osi SPT (Północ - Południe)
Chiny będą musiały chyba wspomóc USA by rozwaliły one Berlin i w sumie lepszym dla nas rozwiazaniem
@Aik32fr45yd: Nie zrobią bo Polska jest kurczącym się demograficznie finansowo i gospodarczo chuderlakiem z anemią który jedyne co robi od kilkuset lat to wypina goły tyłek na prawo i lewo i szuka kogoś kto albo ja w ten tyłek kopnie albo wyrucha- gdyby to zrobili byliby głupcami.

Jeśli już się kogoś wspiera to kogoś poważnego kto ma ambicje i kogo interes jest spójny z interesem wspierającego - a poważnych krajów w
@ArpeggiaVibration: I to jest niestety smutna prawda co piszesz. Ja miałem tylko takie moje nierealne wyobrażenie o możliwej desce ratunku

Polacy są społeczeństwem w awangardzie głupoty. tak to można nazwać. Bo jeżeli są osoby co popierają ten Fundusz bez szerszego spojrzenia na rzeczywistość i inne konsekwencje to potem się dziwimy jak ta idiotka z Misia - no ale jak to ? no tak to...
@ArpeggiaVibration: A twoim zdaniem co zrobią Chiny ? Dogadają się co do nowego układu światowego czy jednak będą chcieli pójść na dwubiegunowość Chiny i USA ( Wojna Chiny - Rosja) i USA kontroluje Europę i na Białorusi i naszej wschodniej granicy (chodzi o supermocarstwa) będzie nowa linia demarkacyjna
Chociaż wiem, że należy założyć że USA schodzi ze sceny, pewnie gdyby Trump wygrał II kadencję to pewnie rozpoczęliby wdrożenie tego planu, teraz
@Aik32fr45yd: Chiny to jest zupełnie inna mentalność więc trzeba na nie inaczej zupełnie patrzeć.

Chiny będą grały w swoją grę - a ich narodowa gra to jest Go https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Go

Ich mentalność to nie jest zniszczenie upokorzenie zmieszanie z błotem i wyrycie krateru w przeciwniku tak jak USA przykładowo, tylko uzależnienie od siebie tak, by przeciwnik nie miał już jakiegokolwiek innego manewru.

Dodatkowo Chińczycy nie myślą ani perspektywą roku ani 5 lat
@Aik32fr45yd: aha, no i oczywiście dogadają się co do układu światowego ale na swoich warunkach i tylko po to by być w jego centrum albo użyć go do własnych celów. Już Xi u Klausa Schwaba na światowym forum ekonomicznym walnął przemówienie - centralizacja to bardzo duże ułatwienie dla Chin w ich planach ekspansji.
@Aik32fr45yd: Kup sobie książkę "Sztuka wojny" Sun Tzu - to książka z VI wieku przed naszą era - tak wtedy myśleli Chińczycy - teraz to dość mocno wyewoluowało i z tego co robią sądzę że wrzucili sytezę innych imperiów np Rzymkiego i mają jeszcze lepsze podejście -:)

No i poniżej parę cytatów ogólnych od tego chińskiego myśliciela https://pl.m.wikiquote.org/wiki/Sun_Zi

Aha, no i jeszcze jedna rzecz - dla Chin wszyscy dookoła to barbarzyństwo