Wpis z mikrobloga

#garmin #vivoactive #rower #gory Siema, siedze już chyba drugi tydzień i odwlekam decyzję o kupnie zegarka od garmina. Vivoactive 4 pasuje mi idealnie, ale mam obawy co do dotykowego ekranu. Ogólnie stłukłem już dwa zegarki (analogowe) i bardziej odpowiada mi np. Instinct ale nie ma tylu fajnych opcji co Vivoactive 4. Polecacie coś z fajnymi opcjami, ale z przyciskami? Dużo jeżdzę na rowerze, dużo chodzę po górach, dużo wędkuje (czytałem że są też opcje wędkarstwa? :D), zalezy mi na porządnym gps, wysokomierzu barometrycznym, pulsoksymetrze. Jakieś opcje typowo smartwatchowe nie interesują mnie (muzyka, płatności, wyświetlanie ćwiczeń, powiadomienia). Czy może ekran Vivoactive 4 jest pancerny? Przede wszystkim boje się że nie ma dużej obwódki wokół, aby chronić tarczę.
Budżet do 1500zł
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@benkbenk11: A jak stare zegarki uszkodziłeś? Bo ogólnie ekrany u Garmina są dość wytrzymałe. Do momentu w którym upada Ci na jakieś kamienie i przejeżdża po nim samochód to bym się nie martwił xD

Mam VA3 od chyba 3-4 lat, dużo razy uderzyłem o ścianę, szafkę, czasem jakimś narzędziem i na ekranie nie ma najmniejszej rysy. Nawet obudowa nie jest mocno porysowana.
Za to przykładowo jak nosiłem Zeppelina LZ129 z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@benkbenk11: bajery mi szybko z głowy odeszły jak chciałem kupić Fenixa 5 Plus. Ani ten gps dokładny ani sam model bezawaryjny. Przekalkulowałem wszystkie za i przeciw i chodzę z Instinctem Solar. Jest naprawdę pancerny, gps jest kozak co dla mnie mega ważne. Szkoda mi było map i płatności ale jakoś da się żyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@benkbenk11 vivo 4 baro tańczy jak szalone :) a poważnie, wiadomo ciśnienie się zmienia to i wysokość ale siedząc w domu to po jakimś czasie cuda pokazuje. Niestety ustawianie to trzeba włączyć gps i złapać fixa. Coś tam zmienili i miała być kalibracja z apki telefonu ale nie doszedłem jak i potem już sprzedałem.
Dotyk ma swój plus, podczas aktywności smyrniesz palcem i zmiana ekranu, z przyciskiem więcej zabawy. Przewijanie, ustawianie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kubraczek: @benkbenk11: miałem vivo4 o przesiadłem się na Fenix. Na Twoim miejscu grałbym instyncta. Dotyk w zegarach sportowych słabo się sprawdza. Jak opanujesz menu to guziczkami uruchomisz każdą opcję będąc w ruchu, z dotykiem już tak łatwo nie jest bo albo nie trafisz albo za mocno przesuniesz albo palec spocony. Bralbym bez dotyku.
  • Odpowiedz
@benkbenk11: Miałem vivoactive 3 Music i teraz mam fenixa 6 pro.
Nie ma porównania co to jakości wykonania, vivoactive wyglada jak zabawka i w sumie jest tak samo wytrzymała. Ekran zarysował się mocno od przypadkowego lekkiego potarcia o ściane podczas spania a folii na cały ekran nie nakleisz bo idiotycznie ma zaokrąglony ekran, przez co dodatkowo łatwo stłuc.
Wybierałbym zegarek z bezelem jak fenixa i płaskim ekranem aby nakleić prawdziwe
  • Odpowiedz
@Darknes17 @felixos @zybyzy @19michael86
Dzięki za odpowiedzi, rezygnuje w takim razie z vivoactive. A jeśli ktoś ma jeszcze chęć podpowiedzieć to którego Instincta polecacie? Warto dopłacić do Solara? Zastanawiam się nad Instinct Tactical najbardziej, robiłem porównanie wszystkich 4 (Insinct, Tactical, Solar, Solar Tactical) i najbardziej siada mi najdroższy, ale trochę kieszeń swędzi bo z budżetu do 1000zł zrobiłem 1500, a tutaj już mówimy o 1800zł. A dużo więcej
  • Odpowiedz
@kubraczek: gdzieś uderzyłem o kant stołu/lady w pracy, miałem fajnego Casio kiedyś to przy jeździe na nartach po lesie zahaczyłem o drzewo i się urwał pasek, miałem eleganckiego bisseta który chyba przeżył ze mną najwięcej to urwałem koronkę .. kurde no tak sobie myślę, że muszę odpuścić :D
  • Odpowiedz