Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karol1337: Czyli jest w fazie badań klinicznych (faza IV) ale ja jestem tylko nieukiem i pieprze bzdury, co ja tam mogę wiedzieć?
Polecam powrót do lekcji w szkole podstawowej: czytanie tekstu ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
patrzę jak reagują ludzie którzy z niedowierzaniem patrzą jak szurskie teorie spiskowe z 2020 roku stają się faktem...


@hiperchimera: No ja akurat nie patrzę na to z niedowierzaniem tylko z nadzieją, podejrzewałam że wprowadzą coś takiego już w tamtym roku i uwaga - nie drżałam ze strachu. Dla mnie to jest logiczny krok który upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu - zapanuje nad epidemią i usunie szurów z życia publicznego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tranzystor_IGBT: Pisałem o "dość twardym lockdownie", nie takim 100% (pomijając fakt, że taki jest fizycznie niemożliwy).
Po prostu daleki jestem od stwierdzenia, że to czego ten kraj doświadczył, było połowicznym lockdownem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Monke: i zupełnie nie przeszło Tobie przez myśl, że można będzie to wykorzystać do celów innych niż zbożne? :)

ACTA czy TERREG też jest spoko, no bo kto by chciał wspierać terroryzm międzynarodowy, prawda?
  • Odpowiedz
Pisałem o "dość twardym lockdownie", nie takim 100% (


@Tehnikolor: no ale nie był "dość twardy". Nikt nie wprowadzał godziny policyjnej, nie było zakazu wyjscia z domu ktory bylby egzekwowany, wiele firm bylo "essential" ale tylko na papierze (chociażby wszelkiej masci fabryki). Serio, to że zamkneli b&q czy tam argosa to nie znaczy że to był ostry lockdown. Ich pracownicy dalej tyrali pikując zamowienia z dostawą, amazon dalej pracował jakby nic
  • Odpowiedz
@hiperchimera: Oczywiście że mi przyszło na myśl i przed pandemią byłam przeciwna wprowadzaniu takich systemów jak w chinach. A potem przyszedł kryzys i się okazało że azja sobie poradziła, a kraje w których mieszkają "wolni ludzie" czyli europa i stany od roku nie mogą wyjść z kryzysu. Azja wprowadziła twardy lockdown i dzięki temu że trzymają takich jak ty za mordy już dawno ruszyli z produkcją i nam uciekli, my ich
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Monke: "Oczywiście że mi przyszło na myśl i przed pandemią byłam przeciwna wprowadzaniu takich systemów jak w chinach. A potem przyszedł kryzys i się okazało że azja sobie poradziła, a kraje w których mieszkają "wolni ludzie" czyli europa i stany od roku nie mogą wyjść z kryzysu. Azja wprowadziła twardy lockdown i dzięki temu że trzymają takich jak ty za mordy"

"Jak nie weźmiemy takich jak ty za mordy to ten
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tranzystor_IGBT: Wciąż się nie zgodzę bo, przynajmniej w początkowych tygodniach, restrykcje spowodowały zamknięcie wręcz całych stref przemysłowych. Oczywiście zależało to pewnie od regionu i typu prowadzonej działalności, ale część firm nie widziała sensu w nie zamykaniu się, skoro główni klienci czy dostawcy już wysłali ludzi do domów.
Jeśli jednak dodamy do tego całe high streets, gdzie faktycznie wszystko oprócz banków było nieczynne, a do tego restauracje, puby, hotele, siłownie itp., to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntiStrangeQuark: a za rok kolejna dawka, już nie finansowana z NFZ (bo przecież dobrowolna, jak na grypę wiec nie musi być) i cyk 200 złotych na głowę. Dodatkowo Horbany i inne Guty wraz z ekonomistą udającym Ministra Zdrowia będą straszyć że jak nie odnowisz dawki to nie dostaniesz paszporciku a dodatkowo możesz zapaść na mutacje wschodniokambodżańską (co może być prawda, analogicznie jak w przypadku równie szybko mutującego wirusa grypy) która może
  • Odpowiedz