Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ParryHotter: mam komplet szczepień, na grypę się nie szczepiłem. Na covid (jeśli mnie nie zmusza terrorem społecznym lub ekonomicznym groźbą zwolnienia czy zakazów wyjazdu z miasta, itp.) nie zamierzam.

Nie odwracaj kota ogonem robiąc że mnie antyszczepa. Jestem pełnym zwolennikiem tego typu iniekcji na odrę, polio, ospę czy świnkę. Ale nie tym prawdopodobnie corocznie odnawianym cudem.
  • Odpowiedz
@hiperchimera Przy pierwszej dawce Bill Gates z Sorosem będą trzymać cię za nogi i ręce, podczas gdy delegat z WHO będzie ci wstrzykiwać tę śmiercionośną substancję. Ponadto wezmą za zakładników twoją rodzinę, tak żebyś musiał szczepić się co roku. Otwórz Oczy1!!!!1!!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@ParryHotter: czytając tą Twoja wypowiedź, która miała być zapewne śmieszna, a wyszła żenująca, widzę że pierwszy byłeś do pisania na jesień 2020 że "paszport covidowy" to pomysł szurów :-) Że nikt normalny tego nie wprowadzi a czapka foliowa uwiera niektórych mocno.

"żebyś musiał szczepić się co roku" tacy jak Ty i podobni w typie tego co Zapomniał jak był Prosiakiem #pdk sami polecą, nawet ja te późniejsze nie będą refundowane przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ParryHotter: a będzie to działać tak samo jak włoska straż graniczna #pdk albo ukraińskie prawo jazdy. Kto będzie potrzebować to sobie kupi, albo pójdzie do odpowiedniego lekarza i mu wbije pieczątkę.

Zwłaszcza że sami lekarze mówili że szczepienie != brak obecności wirusa w organizmie. Czyli na teście wyjdzie że chory, mimo że szczepionkę wziął. Mówimy o chorobie, gdzie >75% nie miało objawów szczególnych, tylko ogólne przeziębienie.

No chyba że dojdzie do
  • Odpowiedz
UK przecież zamknęło tylko emerytów, jak u nas był pełen lockdown to w Anglii normalnie były otwarte szkoły, i co im to dało?


@damian_co_dalej: A wiesz dlaczego szybko sie wycofali z izolowania samych starcow? Bo podnioslo sie larum ze to niehumanitarne by jednej grupie wprowadzac ostry lockdown, ze staruszkowie moga nie wytrzymac psychicznie, wiec stwierdzili ze zrobia taki na 50% (zeby nie #!$%@? gospodarki) ale dla wszystkich.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tranzystor_IGBT:

wiec stwierdzili ze zrobia taki na 50% (zeby nie #!$%@? gospodarki) ale dla wszystkich.

Zamknięcie na kilka tygodni praktycznie wszystkich dziedzin gospodarki, oprócz supermarketów i stacji benzynowych, jest dla ciebie lockdownem na 50%?

Część firm po 5-6 tygodniach ruszyła, ale nie wszystkie miały taką możliwość i niektóre pozostały zamknięte do lata lub dłużej (i nie mówię tu o pubach czy hotelach).
  • Odpowiedz
Zamknięcie na kilka tygodni praktycznie wszystkich dziedzin gospodarki, oprócz supermarketów i stacji benzynowych, jest dla ciebie lockdownem na 50%?


@Tehnikolor: lol, oczywiscie ze nie zamkneli "praktycznie wszystkich dziedzin gospodarki". Miliony ludzi nadal chodzily do pracy bo albo pracowali jako key workers (szpitale, opieka itp.) albo essential workers (infrastruktura, firmy ktore nie moga sie zatrzymac ze wzgledu na technologie, lancuchy dostaw, budowlanka). Szybko sie okazalo jak duzo firm jest ze soba powiazanych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hiperchimera: znowu w całej dyskusji i wszystkich komentarzach wszyscy zapominają że szczepionka jest dopiero w fazie badań klinicznych, W FAZIE BADAŃ KLINICZNYCH powinno być dodawane przy każdym art. odnośnie szczepień ( teraz uczestnicząc w testowaniu szczepionki nie podpisuje się żadnych zgód ani nie ma żadnych ostrzeżeń dla osób na których testy się przeprowadza)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tranzystor_IGBT: Oczywiście, że zamknęli i key workers oraz dostawców oczywiście do tego nie zaliczałem. Tak jak pisałem, praktycznie wszystkie firmy były zamknięte, w najlepszym wypadku choćby na kilka tygodni.
Później, po przystosowaniu miejsc pracy do nowych realiów, firmy zaczęły się otwierać. Przynajmniej przez parę tygodni mieliśmy do czynienia z dość twardym lockdownem.
  • Odpowiedz
@wojcir: no zawsze przy każdym leku jest IV faza badań klinicznych i to jest właśnie po wprowadzeniu do obiegu więc co w tym dziwnego?
  • Odpowiedz
key workers oraz dostawców oczywiście do tego nie zaliczałem


@Tehnikolor: no wlasnie, a jak sie okazalo jest to ogromna grupa ludzi. Lockdown na 100% to by bylo gdyby tak jak w chinach zamknac wszystko w #!$%@? a lancuchy dostaw kontrolowaloby panstwo, a nic takiego sie nie zadzialo.
  • Odpowiedz
@wojcir: Każdy lek (a szczepionka z definicji jest lekiem) trafia w ostatniej fazie badań klinicznych do użytku masowego - ostatecznie tylko na olbrzymiej populacji można ocenić skuteczność oraz częstość występowania efektów ubocznych. Dopuszczenie do tej fazy oznacza, że nie znaleziono żadnych przesłanek dyskwalifikujących preparat i że lek jest uznany za (już na tym etapie) bardzo bezpieczny i przebadany. Nie ma tu nic zaskakującego, ale żeby to wiedzieć, musiałbyś kiedykolwiek otworzyć książkę
  • Odpowiedz
@hiperchimera: jak dostajesz receptę i wyniki badań, to też tak się wydzierasz? jak odbierałeś dowód osobisty, to protestowałeś, że nie chcesz być znakowany? a masz może nowy paszport z odciskiem palca, czy jedynie siedzisz na swojej zapyziałej wiosce? konta w banku też pewnie nie masz, bo mogą sledzić do jakich sklepów chodzisz? już nie wspomnę o telefonie, wyłączasz go jak wychodzisz z domu, by cię nie śledzili?
niesamowite, jakim można być
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Izanagi013:

"niesamowite, jakim można być debilem xD"

porównywanie sceptycyzmu do JEDNEJ I KONKRETNEJ SZCZEPIONKI, wprowadzonej na szybko do obiegu do:

"jak dostajesz receptę i wyniki badań, to też tak się wydzierasz? jak odbierałeś dowód osobisty, to protestowałeś, że nie chcesz być znakowany?"

"konta w banku też pewnie nie masz, bo mogą sledzić do jakich sklepów chodzisz? już nie wspomnę o telefonie, wyłączasz go jak wychodzisz z domu, by cię nie śledzili?"
  • Odpowiedz