Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest obecnie na rynku z praktykami/stażami it? Brać byle co, czy jednak może lepiej być roszczeniowym millenialsem i czekać na jakąś dobrą (albo płatną) ofertę? Jeszcze nie zacząłem szukać, ale chciałbym się zorientować jak wygląda sytuacja po covidzie. #praktyki #staz #pracait #informatyka #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6089af2fdf02be000aefee8f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
OP: @stackhouse a co myślisz o takich praktykach gdzie praktykanci wykonują jakiś open sourcowy projekt zadany przez pracodawce? Bo na takim stażu dla studenciaka bez doświadczenia, to gdyby pozwolili mu klepać jakiś komercyjny projekt, to zapewne co najwyżej jakieś CRUDy. Lepsze takie pierwsze bezpłatne czy drugie płatne jakimiś groszowymi sumami?

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jeszcze nie widziałem jak szukałem stażu, żeby jakiś staż IT był bezpłatny, wszystkie korpo płacą coś koło minimalną, trochę powyżej, a w sumie wielkich wymagań to tam nie ma, wiedza ze studiów + ewentualnie jakiś swój mały projekt, ale to też nie zawsze.