Wpis z mikrobloga

Krytycy Muska lubią używać go jako przykładu porażki Elona.


@Manah: no krytycy Muska generalnie nie są zbyt rozgarnięci

Elon rzucił pomysł i z braku czasu nigdy nie wziął się za jego realizację. Ciężko uznać za porażkę to że nie udało się coś za co się nie zabrałeś.

I tak cud że udało mu się ogarnąć jednocześnie SpaceX i Teslę i coś tam na boku pokombinować z Boring Company - gdzie on
Co się stało z projektem #hyperloop?


@Manah: Obecnie status jest taki, że mają powstawać demonstracyjne połączenia, przy czym realizacja tego odbywa się raczej bez aktywnej partycypacji Elona. Projekt prawdopodobnie oddali się od pierwotnej wizji Muska dość znacznie (albo i wcale nie zostanie pociągnięty), tak samo jak oddaliłby się SpaceX, gdyby Elon miał podejście na zasadzie "no więc obczajcie taki temat: lądujące rakiety – tak i tak bym to widział, zaufajcie
Co się stało z projektem #hyperloop? Krytycy Muska lubią używać go jako przykładu porażki Elona.


@Manah: to że jako porażke to mało, używają tego jako dowód że Musk jest kłamcą i bajkopisarzem

nieraz słyszałem ten argument, ale szczerze, tematu nie zgłębiałem

żeby zblizyć się do prawdy, to trzebaby określić: kto stracił i czy Musk zyskał?
Elon rzucił pomysł i z braku czasu nigdy nie wziął się za jego realizację.


@gatineau: geniusz PR-owy Muska polega na tym że tacy jak Ty myślą że on to wymyślił a tymczasem jest to pomysł stary jak świat :
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Vactrain

Na ile się w to zaangażował trudno powiedzieć ale sporo propagandowego bełkotu i szumu wokół tego zrobił.
To jak z tunelem pod Las Vegas,miał być przełom a wyszedł jeden wielki ROTFL.
geniusz PR-owy Muska polega na tym że tacy jak Ty myślą że on to wymyślił


@wpt1: skąd pomysł że uważam że wymyślił? Napisałem "rzucił pomysł", jak powiem ekipie "ej, chodźmy jutro do kina" to nie znaczy że wymyśliłem kino.

A i tak jakie to ma znaczenie co wymyślił a co nie? Elon Musk to inżynier i biznesmen, jego super moc to nie wymyślanie nowych rzeczy tylko ich wdrażanie nawet gdy wszyscy
@wpt1: Nie ogarniam w ogóle tego spuszczania się nad "wymyślił"

Nie liczy się wymyślanie, liczy się wdrażanie. To CEO, Chief Executive Officer zarabia miliony a stanowiska Chief Wymyślacz w ogóle nie ma. Po co, biblioteki są pełne świetnych pomysłów.

Bezos nie wymyślił sklepu Internetowego ani chmury obliczeniowej, Gates systemu operacyjnego, Jobs smartfona i można by tak wymieniać w nieskończoność. Nie wiem czy istnieje na świecie jakakolwiek duża firma która produkowała by
@Manah: To nie jest porażka, tylko vaporware. Zarobi na wahaniach cen akcji samym mówieniem, skoro jest tyle lemingów, którzy wierzą we wszystko, co obiecuje. Kaskę zarobił, czyli to sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zarobi na akcjach samym mówieniem,


@mgagarin: Jakich akcjach? Hyperloop nie jest żadną spółka, nie ma więc żadnych akcji

Zresztą naprawdę uważasz że Elon Musk, założyciel i główny akcjonariusz Tesla Motors oraz SpaceX połasi się na kilka milionów $ które można by zarobić na sprzedawaniu vapourware lemingom?

Trochę nieefektywny sposób pozyskiwania nowych pieniędzy dla multimiliardera
@texas-holdem: tak, prywatna w sensie nie zrobiła jeszcze IPO (initial public offering) tylko jest handlowana na prywatnych rynkach - innymi słowy w rękach milionerów i venture capital których stać na dostęp do tych rynków
Wydaję mi się, że jeden z największych problemów Hyperloopa to komercjalizacja tego pomysłu tak żeby był on opłacalny. Bo za wyrąbanie potężnej kwoty to na pewno da się coś takiego zrobić, ale żeby zrobić coś takiego super tanio i mieć klientów to jest według mnie bajka.