Wpis z mikrobloga

@rrobot: Nie koniecznie. Bardziej widzę to tak, że zachód będzie czystym miejscem fajnym do życia a wschód będzie trzeba odgrodzić murem. Skażone wszystko na amen. Tu już idzie o technologia vs palenie paliw i uzależnienie od narzędzi finansowych zachodu. Jak narazie pajety i chińczyki tylko kopiują, bez własnych pomysłów. Czyli kreatywność poziom zero. W ten sposób nie prześcigną nikogo.
@rrobot: No tak, dlatego też zużycie na osobę mają mega mniejsze od innych państw. Ale przecież dzięki kopalnią i węglowi nas wykupią. A to że Chiny wydają najwięcej na świecie na OZE i są pionierem w tym temacie to już wasze rozwinięte ekonioniczne umysły nie ogarniają. Państwa rozwijające się muszą korzystać z tanich źródeł energii. Chiny przechodzą bardzo szybko na energię z atomu, i za parenaście lat będą mieli lepszą sytuację
@CoJaToNieTY: ale czy ja powiedziałem coś o zużyciu? Druga sprawa, nie postrzegaj ich jako dobrych/czy złych, azjaci to generalnie ludzie bez "duszy". To że przegonią EU w sprawach energetycznych to oczywiste, ja zakładam że przegonią we wszystkim.
@proszebardzo2: to chyba już inny temat. Ktoś ich na nasz rynek wpuścił i ktoś te dobra konsumuje (nie mówiąc nawet o tych którzy bezpośrednio z chin ściągają dla siebie pierdoły z ali samolotem) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu nie bądźmy hipokrytami. Wszystkim pasuje taki układ, nie znaczy to że przekłada się korzystnie na inne aspekty (np. klimat). Analiza danych nie jest taka łatwa :) https://ourworldindata.org/co2-emissions Zobacz
@CoolJano:
1.Beka z lewactwa, a przecież "lewactwo" dało radę i cywilizowane kraje obniżyły emisje.
2.Kraje zachodu zawsze nadawały ton zmianom światowym. Cały świat słucha zachodniej.muzyki i chodzi w europejskich garniturach. Musimy lansować odpowiednie wzorce. Nigdzie na świecie nik nie zajara się potężnym kapitałem Chin i nie odczuje potrzeby życia w smogu.
3.Czego ma dowodzić ten obrazek?
@zordziu: fakt, ale ich to nie interesuje liczy się tylko to, kto będzie rządził, w grze liczą się: grubasy-hamburgery, wielki-niepełnosprawny-brzydalrosyja, skoksy-bezduszy i pajetyszit_street, reszta to tak udaje - aha no i b0lska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CoolJano: Dlatego ja przestalem dawac #!$%@? o segregacje smieci, i jakas kolwiek ekologie, staram sie tylko zeby na podworku nie bylo brudno bo to jest po prostu nie estetyczne, a reszta? #!$%@? juz mam.

Od dziecka bylem dosysc ekologiczny (segregacja smieci, gdzie moge isc to szedlem albo rower zamiast samochod itp itd) ale jak widze jaka jest nagonka na zachod ze nie jest ekologiczny podczas gdy pajetty i chinczycy smieci do