Wpis z mikrobloga

@Purple: cos masz stare dane odnosnie kopiowania technologii przez Chiny, sami Amerykanie przyznali ze wyprzedzili ich np w 5g, a np w AI ilosc cytowan dokumentów naukowych przegonila te z US
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demagog: nie do końca mogę się zgodzić. KC może "zdusi indywidualistę" czyli prezesa prosperującej firmy, ale zastąpi go kimś innym z politycznego nadania. Tylko że tym się różni Polska od Chin, tam dadzą speca który będzie opływał w luksusy i pociągnie firmę do przodu, u nas na jego miejsce dali by partyjnego miernotę który pociągnie spółkę na dno.
A żeby produkcja wróciła na zachód potrzeba by było niemałego kryzysu. Koszty wielu
@pan-bartolomeu-dias: ale ja nie mówiłem o Polsce, tylko o cywilizowanych państwach zachodu, do których Polska nie należy. Dlatego tak ważna dla nas jest jak najmocniejsza integracja z UE, bo każde europejskie państwo, nawet Niemcy, w obliczu konfliktu z Chinami jest bezbronne. Razem, wraz z UE i USA można zachować zachodni styl życia. Czy to będzie proste? Nie. Czy przyjemne? Nie. Ale w obliczu wojny cywilizacji nie ma innego wyjścia i świat
@CoJaToNieTY Gówno prawda. Największe gospodarki Europy takie jak Włochy, Francja, UK i Hiszpania mają niższe emisje per capita niż Chiny i w dodatku ich emisje co roku spadają, a Chinom co roku gwałtownie rosną. Tylko Niemcy mają wyższe, a im spadają, więc pewnie nie na długo. Powtarzasz bez zastanowienia propagandę CCP i ich apologetów.