Wpis z mikrobloga

@LENNYFEJS: Ma. Prolaktyna, która jest podwyższona przy częstym fapaniu może powodować wypadanie włosów. Oprócz tego widziałem chyba 2 badania na enuchach, gdzie u wykastrowanych mężczyzn nie tylko nie występowało łysienie typu męskiego, ale u mężczyzn wyłysiałych a później wykastrowanych włosy częściowo odrastały. Gdzieś chyba miałem zapisane to badanie naukowe więc jak chcesz to mogę poszukać.
  • Odpowiedz
@LENNYFEJS: Jeżeli jesteś genetycznie predysponowany to przyspiesza, jeżeli nie to nie.
Wpływa m.in przez prolaktynę, wahania hormonów płciowych, zmiany w produkcji enzymów PDE etc.
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Tu nie chodzi o samą prolaktynę, tylko jej nadmiar, ktróry powstaje podczas czestego fapania. Owszem prolaktyna tak jak inne chormony sa wytwarzane w nocy, ale w normie. Ja badałem swoją prolaktynę i miałem powyżej górnej granicy dla mężczyzn po jakimś czasie na nofapie badałem i spadła mi prolaktyna.
  • Odpowiedz
@Tomborus: https://www.reddit.com/r/pureretention/comments/lz4kq9/does_masturbation_shorten_life/
W linku jest mój artykuł, który pisałem na reddit. W temacie nofap. Zachaczyłem tam o temat łysienia.

Men who were castrated before the typical pattern of male pattern baldness did not go bald. Men who were castrated with aging-related alopecia reported regrowth of lost hair[4]. This directs to the anti-aging effect of castration.

Hamilton, J. ‘ Effect of castration in adolescent and young adult males uponfurther changes in the proportions of bare and hairy scalp.’ In:The Journalof clinical endocrinology and metabolismvol. 20 (1960), pp.
  • Odpowiedz
@abdiel: a to ciekawe, do tej pory spotykałem się z opinią, że osobom wykastrowanym nie odrastają włosy tylko zatrzymuje się ich dalsze wypadanie. Dzięki za to badanie, zapoznam się :)
  • Odpowiedz
@abdiel: Przypuszczam że sen powoduje większy wyrzut prolaktyny niż pojedyncza ejakulacja.Odczuwam większą senność rano czy po popołudniowej drzemce niż po pojedynczej ejakulacji.Ciekawe czy ktoś badał wyrzut prolaktyny w czasie snu i porównywał go do wyrzutu podczas ejakulacji.Co do jakiejś kompulsywnej masturbacji nie wypowiadam się bo nigdy nie byłem uzależniony.

Jednak jest to faktem, że czynności seksualne u meżczyzn skracają życie i pogarszają zdrowie


To z badanie z kastratami wydaje się
  • Odpowiedz
Przypuszczam że sen powoduje większy wyrzut prolaktyny


@Dreampilot: Ale prolaktyna jest potrzebna w organiźmie. Chodzi o to że jak fapiesz często to masz jej nadmiar. Jeśli chodzi o sen to im lepszy masz sen tym mniej prolaktyny bedzie produkowane(tak w skrócie).

porównywał go do wyrzutu podczas ejakulacji

Nie widziałem badań, w których to porównywali. Prolaktyna ze snu nie ma zanaczenia bo ona zawsze bedzie produkowana i jest potrzebna ale: prolaktyna ze snu + prolaktyna z czestego fapania =
  • Odpowiedz
@Dreampilot: Redukcja aktywności seksualnych w organizmach zwierzęcyh spwodowała wydłużenia życia, spowalniając starzenie.

Badanie(to akurat nie jest na szczurach, mialem takie zapisane, ale na szczurach tez jest bo czytalem):
Weindruch, R. ‘TThe Retardation of Aging by Caloric Restriction: Studiesin Rodents and Primates’. In:Toxicologic Pathologyvol. 24 (6 1996),pp. 742-745.doi:https://doi.org/10.1177/019262339602400618
  • Odpowiedz
@Dreampilot: To jest to, bo jak zmusic zwierzeta żeby przestały kopulować? Najłatwiejszym sposobem jest ograniczenie kalori, wtedy zwierzeta przestaja sie rozmnażać. BTW. To miałoby sens odnośnie joginów, którzy stosują SR(brahmacharya), stosują częste posty i diete wegetariańską(dieta wegetariańska obniża libido).

Polecam tą książke w tym temacie. Autor opiera się na badaniach naukowych:
Shankar, J.Modern Biological Therory and Experiments on Celibacy:Brahmacharya under Microscope. 2nd edition (April 29, 2016). SlatewordPublishing House, 2016.isbn: 1519070756.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abdiel: Badania CR mają na celu określenie wpływu niskokalorycznej diety na długość życia a nie częstotliwości kopulacji na długość życia. Zmniejszenie libido jest efektem ubocznym takiej diety. To mniejsza ilość kalorii wydłuża życie a nie mniejsza ilość kopulacji.

Praktykowałem brahmacarię przez ponad rok stosując dietę taką jaką polecają w Indiach.
  • Odpowiedz
To mniejsza ilość kalorii wydłuża życie a nie mniejsza ilość kopulacji


@Dreampilot: Przeczytaj książke tam jest wytłumaczonego dlaczego to nie zmniejszona kaloryczność tylko brak libido wpływa na wydłużenie życia

Z badania, które podawałem
  • Odpowiedz
@Dreampilot:
https://link.springer.com/content/pdf/10.1007/978-94-017-1671-0_18.pdf
Na szybko znalazłem

evolution of aging and longevity proposes that there is a trade-off between investment of metabolic resources into reproduction and into the maintenance and lifespan of the soma. Thus, within major taxonomic groups fecundity should be inversely related to longevity. This was examined for 47 representative genera of eutherian mammals, for which satisfactory data is available. The prediction of the theory is strongly
  • Odpowiedz
@abdiel: u siebie zaobserwowałem po 3 miesiącach spowolnienie wypadania i tyle. Nic wiecej.

Kiedyś czytałem na reddit ciekawy komentarz, byl tam też link do badań, ale niestety sobie tego nie zapisałem. Było to o tym że jeśli nie fapiesz (może też było o seksie ale nie pamietam) to organizm, jakieś tam receptory, lepiej wyłapują/wykorzystują dostępne związki dht w organizmie. Na chłopski rozum, to po prostu mniej dht masz w organizmie
  • Odpowiedz
u siebie zaobserwowałem po 3 miesiącach spowolnienie wypadania i tyle. Nic wiecej.


@hansschrodinger: Jasne. Przecież nie będą ci włosy odrastać xD. To występowało u eunuchów. Nie ma żadnych badań(a przynajmniej ja sie nie dokopałem) na ludziach zdrowych będących w celibacie. Choć należy nadmienić, że na reddit czasami pojawiały się wpisy użytkowników, którzy twierdzili, że na długim streaku SR linia włosów zaczynała im troche odrastać.

dht

Z tym dht to była
  • Odpowiedz