Wpis z mikrobloga

Jestem na długim SR i nie zaobserwowałem tego u siebie.


@hansschrodinger: No ja w to trochę powątpiewam szczerze mówiąc, że te włosy będą odrastać, tym bardziej jeśli ktoś ma predyspozycje do łysienia. Ale mi też przestały wypadać na SR no i ja tu winą obarczam prolaktynę, na Sr ona spada, robiłem badania laboratoryjne i spadła mi, a była powyżej normy dla mężczyzn.

Długi Sr to rozumiem co najmniej pół roku.
  • Odpowiedz
Robiłem przed sr i niedawno i było prawie takie samo


@hansschrodinger: To cos jest u ciebie nie tak, może masz jakąś chorobę o której nie wiesz. A ile ci wyszło w badaniach? Ja miałem 450 ng/dl i po dwoch tygodniach(na ok 50 dniu SR) bylo 550ng/dl jakis miesiac czasu nie robilem ale niedługo będę robił znowu, choć jest pewien, ze jest większy bo po prostu to czuję.

żadnych badań prolaktyny

prolaktyna
  • Odpowiedz
@abdiel: chciałbym mieć chociaż te 450. U mnie w lipcu 2020 było 2,45 ng/ml czyli twoje 245. Minimum to niby 175, ale i tak czuję się jak gówno, gdyby nie leki ssri.

To cos jest u ciebie nie tak, może masz jakąś chorobę o której nie wiesz.


Możliwe, ale nie wiem jaką i nie wiem w którym kierunku się badać. Robiłem różne badania ale nic z tego nie wynika. No i
  • Odpowiedz
2,45


@hansschrodinger: Ojojoj... niedobrze. SSRI obniża testosteron z tego co pamiętam

Istnieje zgoda, że należy leczyć mężczyzn ze stężeniami testosteronu <8 nmol/L (2,31 ng/mL).

xD i jeszcze taki nie fart. No ja na twoim miejscu bym próbował ten testoron poprawić bo on jednak odgrywa ogromną rolę w samopoczuciu u mężczyzny. Ja bym spróbował na twoim miejscu skonsultować to z endokrynologiem, może przynajmniej skierował by na badania kompleksowe, żeby poznać przyczyne tego
  • Odpowiedz
@abdiel: miałem niskie testo na długo przed ssri, nawet niższe. nie chce mi sie szukać wyników.

istnieje zgoda, że należy leczyć mężczyzn ze stężeniami testosteronu <8 nmol/L (2,31 ng/mL).


Uff, to znaczy że jestem zdrowy! A już się martwilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja bym spróbował na twoim miejscu skonsultować to z endokrynologiem, może przynajmniej skierował by na badania kompleksowe, żeby poznać przyczyne tego niskiego testosteronu.


No
  • Odpowiedz
@abdiel: prolaktyne ? tu chodzi o DHT / testosteron , enouchu nie produkują tego hormonu! ( albo bardzo mało- bo nie tylko w jądrach bodajże one są produkowane) celibat czy no fap nie ma do tego wpływu
  • Odpowiedz