Wpis z mikrobloga

SpaceMouse Enterprise - poradnik do ustawień widoków

W ramach niedługiego materiału w formie poradnika, chciałbym przybliżyć i opowiedzieć o funkcjonalności manipulatora SpaceMouse Enterprise w dziedzinie konfigurowania i sterowania widokami na przykładzie programu SolidWorks.

W skrócie: do wykorzystania mamy 10 przycisków odpowiedzialnych za ustawienia widoku i działanie wszystkich staram się przedstawić. Każdą z sekcji tych przycisków, a tak wyraziłem to w materiale, możemy wykorzystać do pracy z modelami w różnych sytuacjach. I kilka przykładów, w tym jeden wg mojej subiektywnej opinii najbardziej przydatny przedstawiłem w filmie.

A co jeśli nie mamy potrzeby korzystać z jakiegoś przycisku, którego funkcja została opatrzona konkretnym działaniem przypisanym w ustawieniach fabrycznych? Pamiętajmy, że każdy z 31 przycisków, które znajdziemy na manipulatorze jest konfigurowalny, tzn., że możemy samodzielnie przypisać mu zupełnie inną funkcję.

Przypomnę również, że ten sam przycisk może pełnić inne zadanie w pliku części, a zupełnie inną funkcję w pliku złożenia.

Zapraszam: [[#188] SpaceMouse Enterprise - ustawienia widoków z programem SolidWorks 3D | Poradnik](https://youtu.be/Ps5a5dni9dw)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #hardware
InzynierProgramista - SpaceMouse Enterprise - poradnik do ustawień widoków

W ramac...

źródło: comment_1619377077LBEkUTpFJbNTevi9NInnVE.jpg

Pobierz
  • 3
@bernsteinka: Nie wiem. Kilka lat temu widziałem w sieci jakiś pomysł niemieckiej firmy (nazwy nie przypomnę sobie), gdzie przedstawiony produkt w jakimś stopniu był podobny do manipulatora SpaceMouse Pro. Ale skoro nie widać tego na rynku, to widocznie nie było w stanie konkurować z urządzeniami 3Dconnexion.
Widocznie jakoś rzeczywiście tak podeszli do tematu manipulatorów, że na razie nikt nie jest w stanie wydać czegoś alternatywnego.