Wpis z mikrobloga

Podsumowanie ankiety.

Pierwszą ankietę na temat powodu, dla którego jesteście niechętni do kapitalizmu najczęściej wymieniliście nierówności społeczne lub wszystkie powody łącznie. Dość częstą odpowiedzią była też nieetyczność kapitalizmu.

Za najlepszą alternatywę o dziwo uznaliście powrót do feudalizmu. Na drugim miejscu był socjalizm, a na trzecim syndykalizm.

Pierwszą ankietę ideologiczną wygrała socjaldemokracja, a na drugim miejscu znalazł się anarchizm, a na trzecim faszyzm.

Drugą ankietę ideologiczną wygrał Trockizm Ex aequo z Anarchokolektywizmem.

Trzecią ankietę ideologiczną, która zsumowała poprzednie dwie wygrał z kolei również Ex aequo faszyzm z socjaldemokracją. Anarchokolektywizm tym razem znalazł się na drugim miejscu.

Co do wniosków to można powiedzieć, że tag antykapitalizm przyciąga zarówno sporo osób ze skrajnej lewicy, jak i skrajnej prawicy, ale jest też dość duża grupa o bardziej umiarkowanych poglądach.

#antykapitalizm #nacjonalizm #revoltagainsthemodernworld #kapitalizm #polityka #konserwatyzm #anarchizm #socjalizm #komunizm
  • 5
Co do wniosków to można powiedzieć, że tag antykapitalizm przyciąga zarówno sporo osób ze skrajnej lewicy, jak i skrajnej prawicy, ale jest też dość duża grupa o bardziej umiarkowanych poglądach.


@Al-3_x: Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.