Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#it #linux #siecikomputerowe mam problem z #openwrt od jakiegoś czasu nie mogę się dobić, do gui konfiguracji ani po lokalnym (198.161.1.1) ani zewnętrznym (publiczne). Sprawdzam po wifi, ale zawsze działało, ma ktoś jakiś pomysł, router to jakiś dlink chyba jeden z pierwszych, którymiał usb, zgodne z 4G ale net jest po kablu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pc na stałe 192.168.1.xx Ale ani po stałych adresach ani dunamicznych (żona ma dynamiczny) niby net śmiga, tv, blabla. No chyba, że jest opcja, że jakoś port 80 i 22 się zablokowały na wifi?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Entity: rozwiązanie okazało się. Dziwne, ale. . Wychodzi na to, że router, który stał dalej jakimś dziwnym trafem chyba poprowadził bramkę domyślną do siebie. Chyba, bo pomogło odłączenie wszystkiego w ... Odłączenie, i podpięcie tylko routera i lapka po pierwszym porcie na kablu. Dobiłem się, powywalałem co się da, puściłem na dhcp i istawiłem od nowa. No i działa (jeszcze :) )
  • Odpowiedz