Wpis z mikrobloga

#uk #lotnictwo #planespotting #walia

Bylem dzis pierwszy raz na Mach Loop, calkiem spoko zabawa. Nie mam profesjonalnego sprzetu, po prostu chcialem sprawdzic, czy moj huawei z ogniskowa 240mm zlapie ostrosc na samolocie. Dobra wiadomosc jest taka, ze faktycznie lataja tam regularnie. Zla jest taka, ze nie zdazylem sie odpowiednio przygotowac i filmiki wyszly, jak wyszly. Plus bylo zimno (jakby ktos planowal sie tam wybrac to wezcie ze soba gruba kurtke. Byly dzis hawki i chyba texan t1. Wrzuce filmiki i jedna ciekawostke.
pawel0008 - #uk #lotnictwo #planespotting #walia

Bylem dzis pierwszy raz na Mach L...
  • 13
@pawel0008: Ach, potem jeszcze lataly, ale nie wytrzymalem przez zimno i wrocilem do autka. Raf niby rezerwuje sobie godziny na przeloty, ale dzis to byla 10-11, a zaczely latac nisko dopiero po 11.

Jakby kogos fotki ze spotu (CAD east polecam, bo mozna podjechac dosyc wysoko asfaltowa droga), to wrzucilem tutaj: https://www.flickr.com/photos/181979856@N02/?

Jeszcze protip od innych spotterow: jesli nie masz niczego do nasluchiwania ich czestotliwosci, to uzywaj 360radar zeby sie
@tozalezyogunie: Jasne, jest szansa, ze nic sie nie trafi. Sam probuje to jeszcze rozkminic. Czasami nie trafisz na nic, a czasami ustrzelisz f22. Nie wiem, czy jest jakas regula. Gdybym mieszkal daleko, to celowalbym pewnie w czerwiec (przez ostatnie pare lat czerwiec byl najbardziej pogodny) i posiedzialbym tam z tydzien. Tak jak mowie- jestem w tym jeszcze noobem, wiec polecam zrobic swoj research. Jest duza grupa na fejsie, popros o dodanie,