Wpis z mikrobloga

@piotrveyner: Moj syn do wieku 4 lat był okazem zdrowia, nigdy nie chorował. poszedł do przedszkola i po miesiącu wylądował w szpitalu z mononukleoza, po kolejnym miesiącu z posocznica (powikłanie po mono), później raz zapalenie oskrzeli, raz angina. Miesiąc w domu, tydzień w przedszkolu i tak do pierwszej klasy. W pierwszej klasie zaczęło się od szkarlatyny, później ospa a potem zamknęli szkoły ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak
  • Odpowiedz
@piotrveyner: mój znajomy miał problem tego typu ze 2 lata temu...

jak jego żona miała pracę to zabrakło jej punktów, jak zawiesiła firmę na miesiąc i zarejestrowała się jako bezrobotna (czyli teoretycznie miała czas na zajmowanie się dzieckiem w domu) to już punktów starczyło xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@piotrveyner: gratulacje! Zeby osiagnac cos takiego w trojmiescie ze zlobkiem musisz byc VIPem samotnym rodzicem posylajacym minimum troje dzieci do tego samego zlobka w tym samym czasie, dwoje rekrutujac jednoczesnie, a rodzice nie moga rozliczac PITow jedno w Gdansku, a drugie w Gdyni, bo zabiora punkty.

Prywatnie 1500PLN/miesiac xD
  • Odpowiedz
@piotrveyner: u mnie tez się młody dostal, i do tego, do ktorego chcieliśmy. Na szczrscie w promilu może kilometra czy dwoch mamy 5 państwowych (krakow).

@soadfan: takie skuteczne to?. Kurcze w żłobku mi młody spiro chorował. Terazial rok przerwy i triche się stresuje, że znowu się zacznie, a w domu niemowlak..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Corka dostala sie do trzylatkow do panstwowego przedszkola 5 minut od domu. Takze od wrzesnia ona bedzie miala pod dostatkiem kompanow do zabaw, a ja troche oddechu ( )


@piotrveyner: szkoda że żyjemy w tak #!$%@? kraju, gdzie dostanie się do przedszkola trzeba traktować jak sukces.
  • Odpowiedz
@szasznik: Szkoda, wlasnie zwiekszajac dostepnosc do sluzby zdrowia, edukacji, poprawiajac wsparcie w opiece nad dzieckiem panstwo powinno wspierac rozrodczosc

A daje 500+ i kaze rodzic matkom de facto dzieci niezdolne do zycia
  • Odpowiedz
@lizakoo: nie sa oplacane duza kasa, zarabiaja praktycznie minimalna. To sekret tego jak byly traktowane - jaka placa, taka praca. Duzo to placa rodzice, ale to zostawia sobie janusz-wlasciciel. Co do zasady sie zgadzam, ze publiczne>prywatne w przypadku przedszkola


@piotrveyner: mam zupelnie inna opinie. jesli chodzi o Warszawe. Dobre polecane prywatne przedszkole jest znacznie lepsze niz panstwowe. Moj starszy syn chodzil do panstwowego a mlodszy poszedl do polecanego prywatnego. Nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotrveyner: uu szacun. przeprowadziłeś się na fikcyjny meldunek czy założyli Ci niebieską kartę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Daleki_Jones: bez przesady, że jest tak źle, u mnie wystarczyło tylko zaświadczenie o niepełnosprawności i dostał się do pierwszego wyboru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz