Wpis z mikrobloga

Nie No, różowe juz chyba poupadały na głowę. Moja znajoma właśnie pozuje z podpaska w zębach na insta, ponieważ uczestniczy w jakiejś akcji promowania niewstydzenia się podpasek xD

Sry, ale dla mnie problem totalnie z dupy. Podobno kobiety wstydzą się chodzic zmieniać podpaski xD No bez jaj, 27 lat żyje i nigdy nie spotkałam różowej, która by się wstydziła pojsc do wc zmienić podpaske czy tam tampon. Bierzesz torebkę i idziesz. Jezu, muszę to rozchodzić #logikarozowychpaskow #rozowepaski #problemypierwszegoswiata
  • 34
@podomka: W świecie dorosłych problem nie istnieje, ale w podstawówce? Jakie ja musiałam rzeczy wymyślać jak miałam okres.. kupiłam sobie nawet specjalne spodnie z kieszeniami na zamek żeby nie musieć iść z plecakiem do kibla. Jak tylko jakaś dziewczyna szła do toalety z plecakiem to biegło za nią stado chłopaków otwierać drzwi, które w większości miały wyłamany zamek i trzeba było przytrzymywać stopą. Pomysł na zdjęcie może i durny ale problem
@Silly_Alpaca: 12-13 a nawet i starsi. I myślisz że co nauczyciel zrobił? Stał na straży toalety? Wyjeb*ne mieli. A docinki się nie kończyły „jak leci?” „Cieknie ci” itd. Dziewczyny zreszta tez się wyśmiewały bo każda chciała być cool i żeby chłopcy ja lubili. Ja cała podstawówkę i gimnazjum mówiłam ze nie mam jeszcze okresu, jak przytyłam powyżej chyba 36kg, gdzie w ulotce od pielęgniarki było napisane że to jest minimalna waga
@podomka: W świecie dorosłych problem nie istnieje, ale w podstawówce? Jakie ja musiałam rzeczy wymyślać jak miałam okres.. kupiłam sobie nawet specjalne spodnie z kieszeniami na zamek żeby nie musieć iść z plecakiem do kibla. Jak tylko jakaś dziewczyna szła do toalety z plecakiem to biegło za nią stado chłopaków otwierać drzwi, które w większości miały wyłamany zamek i trzeba było przytrzymywać stopą. Pomysł na zdjęcie może i durny ale problem
@lexico: skoro powstała akcja na insta i znalazły się dziewczyny, jak znajoma opa które chcą się w to zaangażować to znaczy że musi się to dziać na szerszą skalę. Zresztą od większości dziewczyn, które poznałam słyszałam podobne historie, nie musi się to dziać wszędzie żeby to był problem, na który warto zwrócić uwagę.
@Jebecca: niech zgadnę, masz <18 lat.
Piszesz tu o problemach pierwszego świata, które za przeproszeniem nikogo nie obchodzą, poza przewrażliwionymi dziewuszkami (nie masz przypadkiem na imię Julka?).
Jak dziewczyna/kobieta nie potrafi się odezwać jak jest obrażana i robi "wielką" akcję z podpaską w ustach, to myślisz, że to w jakiś sposób pomoże?
Oczywiście poza nabiciem fajmu i poczuciem przynależności do grupy nic to nie zmieni.

Jeśli wstydzisz się zmieniać podpaski, to
@lexico: Nie tylko nie zgadłeś, nie byłeś też nawet blisko. Piszesz o problemie, który nigdy Cię nie dotyczył, szczerze nie wiem po co.

Jak Twoim zdaniem taka 12-letnia dziewczynka w szkole ma się odezwać do grupy starszych chłopaków uprzykrzajacej jej życie? Dlaczego w ogóle musi się bronić, tłumaczyć, chować z tym ze ma okres?

W pierwszym poście napisałam ze zdjęcie to durny pomysł. Uważam że pedagodzy i nauczyciele powinni w takich
@podomka: zapytam tak: poszłabyś do toalety w pracy trzymając w ręce paczkę tamponów lub podpasek? Ja nie i nie widziałam kobiety która by to zrobiła. Trzymając paczkę chusteczek już tak, bardzo często.
@podomka: zapytam tak: poszłabyś do toalety w pracy trzymając w ręce paczkę tamponów lub podpasek? Ja nie i nie widziałam kobiety która by to zrobiła. Trzymając paczkę chusteczek już tak, bardzo często.


@Jebecca: a to taki problem iść z torebka/kosmetyczka? Nie latam z podpaska w zębach i żadna kampania tego nie zmieni, ponieważ Pewne rzeczy wymagają po prostu intymności. Tak samo jak nie smarkam przy innych, nie poprawiam makijazu itd.
Dlaczego w ogóle musi się bronić, tłumaczyć, chować z tym ze ma okres?


@Jebecca: dlaczego jako chłopak musiałem chować drągala?

stad takie instagramowe akcje.

pozwolę, że nie skomentuję tego

Nękanie w szkole to nie jest wymyślony problem, ani problem pierwszego świata.

nigdzie tak nie napisałem, bo zdaję sobie sprawę z nękania.
Ale ty widzisz wyśmiewanie z podpasek. To nie jest nękanie.
Ja wiem doskonale jak to wygląda na przykładzie chłopaka.
Nawet
@podomka: Ale ja nie napisałam o podpasce w zębach tylko o podpasce w opakowaniu. Tak samo jak idzie się z opakowaniem chusteczek.
Jak kupujesz podpaski w sklepie to nie masz intymności to dlaczego w pracy idziesz z torebką? Powiedziałabym ze się wstydzisz bo tak masz wpojone, ale przecież tego nie przyznasz. Spoko, nie chce mi się ciągnąć tego tematu. Uważacie ze nie ma problemu i nawet jak są osoby które mówią
@Jebecca: z wygody. Nie będę wyciągała kilku rzeczy z torebki skoro mogę wziąć wszystko. Mam tam chusteczki, szczotkę do włosów, puder, pomadke. Zawsze coś się przyda
Jak tylko jakaś dziewczyna szła do toalety z plecakiem to biegło za nią stado chłopaków otwierać drzwi


@Jebecca: Lol? Czegoś takiego nie było w szkole nawet u mnie na wsi. Niezłą masz wyobraźnie albo chodziłaś do jakiejś patoszkoły.
Jak kupujesz podpaski w sklepie to nie masz intymności to dlaczego w pracy idziesz z torebką?


@Jebecca: kupuję gumy w sklepie i mam się wstydzić?
A może jak kupuję papier toaletowy też?

Kupując płyn do higieny intymnej masz też to uczucie, że każdy patrzy i się śmieje?
Jeśli tak, to dobry psychiatra by się przydał.
Dla zaintersowanych: fundacja kulczyk zrobiła raport o menstruacji, może ktoś się pokusi o sprawdzenie statystyk.


@Jebecca: Pozostawiam bez komentarza. Jak Insta, czy tiktok.
@podomka: @lexico: to że wyśmiewacie problem to nie znaczy, że go nie ma. Chociaż słowo 'problem' jest tutaj nad wyraz, ale jakoś nie umiem znaleźć odpowiedniego słowa.

Tak mamy zakorzenione, wpojone, że podpaski to coś wstydliwego, intymnego. Nigdy, przez ile prac się przewinęłam, nie natrafiłam na sytuację, żeby kobieta szła z podpaską tak po prostu, trzymając ją w ręce. Zawsze baby używają do tego jakiś kosmetyczek, albo zabierają całe torebki.
@chomiczek_123: to wytłumaczę, bo chyba nie rozumiesz.

Tak mamy zakorzenione, wpojone, że podpaski to coś wstydliwego, intymnego.

to nie wina mężczyzn, tylko kiepskiego wychowania dziewczynek. Dzieci wychowują matki, nie ojcowie. Skąd więc pochodzi ten wstyd?

nie natrafiłam na sytuację, żeby kobieta szła z podpaską tak po prostu, trzymając ją w ręce.

A widziałaś, by biegła z papierem toaletowym w ręce?

jak którejś babie skończyły się podpaski to nigdy nie było sytuacji,
to nie wina mężczyzn


@lexico: a czy ktokolwiek napisał, że to wina mężczyzn? Wstyd właśnie pochodzi stąd, że kolejne pokolenia kobiet przekazują innym kobietom, że to jest wstydliwe. Ale faceci też mają swoje za uszami. Nie zliczę ile razy słyszałam teksty "co ty dzisiaj taka naburmuszona, pewnie masz okres co?" Więc też poniekąd przez takie głupie teksty kobiety chowają się z podpaskami, żeby nikt nie zauważył i nie gadał, że to
Wstyd właśnie pochodzi stąd, że kolejne pokolenia kobiet przekazują innym kobietom, że to jest wstydliwe


@chomiczek_123: więc to sprawa szanownych pań

Nie zliczę ile razy słyszałam teksty "co ty dzisiaj taka naburmuszona, pewnie masz okres co?"

chamskie odzywki nie są powiązane z okresem.
Nieraz mężczyzną się wyrwie, ale to z naszej strony zaczepka do rozmowy i najczęściej nie mamy nic złego na myśli. ¯\_(ツ)_/¯
Co ma powiedzieć mężczyzna, jak kobieta mówi:
Co ma powiedzieć mężczyzna, jak kobieta mówi: "co ty taki nie w sosie. Nie poruchałeś wczoraj, co?"

Mnie się to zdarzyło. Robię z tego aferę?


@lexico: a czy ja robię aferę bo ktoś się mnie zapytał czy mam okres? Nie, po prostu stwierdzam fakt że takie teksty zdarzają się i to często i dla niektórych kobiet może to być średnio komfortowe, dlatego ukrywają że mają okres. Akcja - reakcja.

A poza
są uczone tego że okres jest wstydliwą rzeczą i tak po prostu jest. Z babki prababki.


@chomiczek_123: to ta nauka jest od kobiet i to same kobiety powinny to zmienić
Tak, czy nie?

A tutaj nie wciskaj mi kitu, bo jak dziś, pamiętam, że w książce do przyrody w podstawówce były rysunki narządów rodnych kobiety i mężczyzny z odnośnikami co się gdzie znajduje i jak się nazywa.

Zapytaj się młodych dziewczyn
właśnie takimi akcjami uświadamiającymi


@chomiczek_123: ty tak na serio?
Z podpaską w gębie?

A może po prostu niech zrobią krótkie filmiki dla dziewczyn i chłopaków? Niech wyjaśnią dokładnie o co chodzi
To jest naturalne, ludzkie. Żaden chłopak nie będzie wtedy widział w tym nic dziwnego i skończą się żarty, a kobiety staną się pewniejsze.
Potępiam po prostu formę takich akcji, bo nic nie wnosi.
Takie akcje właśnie ośmieszają sprawę.
@lexico: a czy ty cierpisz na brak pamięci krótkotrwałej? To może przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałam w pierwszym komentarzu.

Forma przekazu jest idiotyczna, ale sam fakt że o takich rzeczach się mówi jest jak najbardziej na plus.
a czy ty cierpisz na brak pamięci krótkotrwałej?


@chomiczek_123: dlaczego mnie obrażasz?

Zdajesz sobie sprawę, że zmianę musisz zacząć od siebie?
To takie jak ty pewne siebie, niezależne kopią dołki pod przyszłymi pokoleniami.
Ale przecież nie ty :XD
@lexico: czekaj co? ( _) Po co ciągniesz dyskusję, która już ewidentnie jest skończona?

Skoro nie pamiętasz co pisałam na samym początku to pytanie jest jak najbardziej adekwatne. Nie wiem w jaki sposób może cię to obrażać, zwłaszcza widząc w jakim tonie prowadzisz całą dyskusję.

Zdajesz sobie sprawę, że zmianę musisz zacząć od siebie?

To takie jak ty pewne siebie, niezależne kopią dołki pod przyszłymi pokoleniami.

Ale przecież
@chomiczek_123: Podziwiam Cię za próbę dyskusji bo ja już odpuściłam ¯_(ツ)_/¯ generalnie nie wiem co tu komu przeszkadza, w necie jest tyle gowna ze ta podpaska w zębach się nawet nie wyróżnia a przynajmniej w założeniu ktoś miał dobre chęci. Popieram Cię bardzo w tym punkcie w którym mówiłaś ze jak babka w pracy zwróci komuś uwagę lub ma zwykle gorszy dzień to zaraz są szepty ze ma okres. Przecież nawet