Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie do Was, jako ekspertów w każdej dziedzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Stoję przed wyborem nowego samochodu.

Opcja nr 1 - Volvo XC40, B4 (miękka hybryda, 2.0, 197 KM, automat, napęd na przód), wyposażenie R-Design + mnóstwo różnych gadżetów.
Opcja nr 2 - również Volvo XC40, T5 (hybryda plugin), wyposażenie i reszta taka sama.
Opcja nr 3 - VW Tiguan, 2.0 TSI, 4x4, DSG, R-Line, bardzo mocno doposażona wersja.
Opcja nr 4 - Volvo XC60, B4 (miękka hybryda, 2.0, 197 KM, automat, napęd na przód), wyposażenie R-Design + dużo dodatków, choć trochę mniej niż w XC40 (np. bez panoramicznego dachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Co byście wybrali? Najtańszy jest VW, potem troszkę droższe (o około 6k) jest XC40 i najdroższe (od XC40 droższe o 13k) jest XC60.

Użytek to głównie miasto, jakaś mini wycieczka w Bieszczady i bombelek. Z jednej strony przekonuje mnie opcja "rozsądek", ale z drugiej lubię konkret, stąd to XC60 na liście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomóżcie!

#motoryzacja #volvo #volkswagen #auto #samochody

Które auto?

  • XC40 B4 8.9% (7)
  • XC40 T5 (hybryda plugin) 16.5% (13)
  • VW Tiguan 2.0 TSI, 190KM, 4x4, DSG 24.1% (19)
  • XC60 B4 50.6% (40)

Oddanych głosów: 79

  • 14
@Poncz: Tiguan, xc60 naprawdę fajnie się prowadzi jak na suva i wydaje mi się że jest trochę większe w środku, ale ten silnik bardzo słabo się nadaje do tego samochodu. Osiągi będą mocno przeciętne a średnie spalanie na poziomie 12l/100 km. I na pewno odpuść xc40, to jest znacznie gorszy samochód od pozostałych
@Xune: Jakość użytych materiałów, stabilność prowadzenia, wyciszenie. To jest trochę podobna sprawa jak z X1 a x3 w bmw, niby podobne samochody ale jak pojeździsz jednym i drugim kilka dni to pod względem komfortu jazdy i ergonomii jest ogromna różnica na korzyść większego.
@Poncz: Zresztą jeśli nie musi być to koniecznie suv to np audi a6 jest tez już w zasięgu. Nadal chyba jest -25% od konfiguratora.
Tak jeszcze odnosząc się do tego xc60, jeśli nie przeszkadza ci wysokie spalanie to z dobrym wyposażeniem jest to najfajniejszy wybór z tych trzech. Oczywiście nie patrząc na cenę.
@PrinceOfDukes: Dla jakiego silnika ten upust? Konfigurowałem nawet A4, bo jest -20% przy 35 TFSI, ale ten samochód nie wzbudza we mnie żadnych emocji i odpuściłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zerkałem jeszcze na Arteon, ale kręcenie się takim bydlakiem po mieście to będzie kłopot. S60 to za mały bagażnik.
@Poncz: Wydaje mi się że nadal dla każdego dwulitrowego, w twoim budżecie myślałem nad 35 tdi, pod względem osiągów będzie praktycznie 1:1 jak xc60 b4. Sam byłem zaskoczony jak dobrze ten silnik sobie radzi w tym aucie, nie ma wcale aż tak znaczącej różnicy w stosunku do 40 tdi. Ja dostałem w zeszłym roku 25.5% na 40 tdi.