Wpis z mikrobloga

Od około 2 miesięcy zacząłem ćwiczyć dość regularnie w domu , robię ćwiczenia bazując na YT itd. widzę jako takie postępy (mówimy o osobie która nie była w stanie zrobić 1 pompki) do tego pilnowanie jedzenia... no jest całkiem całkiem że tak powiem. Mam natomiast jeden problem jestem w stanie na raz zrobić 10 pompek natomiast po 2 takich seriach (2*10) strasznie bolą mnie nadgarstki... I to jest moje pytanie czy to normalne że tak mocno czuje nadgarstki podczas pompek z racji tego że dopiero zaczynam ćwiczyć ? Oraz drugie pytanie czy polecacie jakieś ćwiczenia aby wzmocnić mięśnie rąk bo widzę że tutaj jest mój największy problem ogólny ze nie mam dość siły w rękach // 21 lat 175cm 76kg
#mikrokoksy #trening #silownia #trenujzwykopem
  • 11
@vaars: na nadgarstki polecam właśnie takie poręcze, o których wspomniali wyżej

Musisz wzmocnić całe ciało. Pompki, dipy, podciąganie na drążku, przysiady bułgarskie.

W miarę progresji stosuj coraz trudniejsze wersje danego ćwiczenia (np pompki: pompki diamentowe, pompki łucznika, pompki na jednej ręce) itp

Jak jakieś ćwiczenie jest za trusne to zacznij od jego łatwiejszej wersjj. Np dipy rób z nogami na ziemi ;)