Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #rower #szosa #gravel
Odzież rowerowa to dla mnie temat, na którym totalnie się nie znam. Buty spd i bibsy ogarniam i testuje we własnym zakresie, ale reszta to dla mnie temat męka.
Do rzeczy - szukam kurtki, bluzy i okularów. Chciałbym kupić coś o najlepszym price/value ratio i co spełni moje oczekiwania, ale tych firm jest tyle, że ciężko się połapać.
Zacznę od bluzy - coś na temp pomiędzy 5 - 20 stopni. Jestem zimnolubny, także tak naprawdę bluzę zakładam w okolicach 10*, ale przy jeździe nocą fajnie mieć jednak długi rękaw. Z wymagań - lekka, po "spakowaniu" łatwa do spakowania, nie całkiem opinająca, bo gravel wymaga jednak jakieś ruchomości i nie chce się czuć jak w kaftanie. Kieszonki i długi tył mile widziane. Kolor oliwkowa zieleń/khaki/pomarańczowy/czarny.

Kurtka - coś na pizgawicę, deszczyk. Znowu, lekkie i zajmujące mało miejsca i bez kaptura.

Okulary - chciałbym przetestować coś z większą, pojedynczą soczewką. Super byłyby fotochromy, bo na dłuższe wyjazdy chce się pozbyć brania dodatkowych szkieł.

Liczę na waszą pomoc. Opcja z ali w ostateczności, chyba, że jakieś polskie magazyny itd.
Co do budżetów - liczę, że trzeba wydać kasy na dobrze rzeczy, także przyglądnę się propozycją i się będę odnosił :D
  • 17
  • Odpowiedz
@Akrat92:
Co do tanich oksów fotochromowych to mam i używam wiosną te:.
https://www.decathlon.pl/p/okulary-na-rower-roadr-900-fotochromowe/_/R-p-324848
Kiedy są maksymalnie rozjaśnione, nie są tak jasne jak białe szkła. Całkowicie przyciemnione, nie są tak mocno przyciemnione jak zwykłe szkła przeciwsłoneczne (i ta różnica jest bardzo odczuwalna).
Więc niestety ale tanie fotochromy są bardzo mało uniwersalne i sprawdzają się tylko przy lekkim słońcu (jak jest szarówa, znacznie lepiej działają żółte szkła).
Jak interesują Cię fotochromy którymi sensownie
  • Odpowiedz
@Akrat92: co do oksów to z ali można całkiem rozsądne kupić, jakieś rockbross czy inny szajs za rozsądny hajs. To dalej będzie tani fotochrom który nie robi się czarny (podobnie jak w przypadku oksów z deca opisanym wyżej), ale jakość wykonania jest naprawdę spoko i za ~60zł warto. Powinni być polskie magazyny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Akrat92: kurtkę mam z decathlonu rc100 i jestem bardzo zadowolony. Trochę opina ale w żadny sposób nie krępuje ruchu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Matheok0605: jaką seria kurtki? Też szukać w miarę oddychającej bo taki do pocenia się to mam softshell z lidla, a słyszałem że te wyzzsze modele kurtek z deca w miarę oddychaja
@Akrat92: ja też zaczynam temat, na razie biorę 2 potowki, 2 koszulki rowerowe, jedna bluzę rowerową, spodenki z niebieska pieluchą z deca + nogawki. W dalszej perspektywie dorzucę kamizelkę do torby ew kurtke
  • Odpowiedz
  • 0
Nie pamietam, taka odblaskowa zielona xd


@bejt To z serii 500 pewnie. Ostatnio przymierzałem wszystkie i chciałem kupić właśnie tę high visibility, ale zrezygnowałem z obawy, że się zapocę.
  • Odpowiedz