Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, w moim bloku z każdego mieszkania wychodzą 2 kable sieciowe i wszystkie zjeżdżają do jednego miejsca do pomieszczenia technicznego.

Na zdjęciu widać plik kabli. Potrzebuję odszukac 1 kabel który idzie z mojego mieszkania i go rozciąć by w tym miejscu mieć gniazdo lan. (Chce mieć lan z mieszkania w garażu by kamerkę podłączyć)

Jakieś pomysły/ patenty?

#elektryka #elektronika #elektrykapradnietyka #pytanie

Pozdrawiam
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem. Czy to że przewody idą razem w kupie spięte, przez kilka pięter, nie będzie powodowało zakłóceń? chodzi mi o to, czy będę w stanie jednoznacznie wskazać szukany przewód?


@flito: Może nadajnik podłącz od drugiej strony, bliżej miejsca cięcia.

Chcesz podłączyć kamerkę na miejsce parkingowe? Że też na to nie wpadłem, mam miejsce parkingowe przez ścianę z pomieszczeniem teletechnicznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Występowałeś o zgodę
  • Odpowiedz
@Voyo: a jeszcze jedno, bo skupiasz się na szukaniu właściwego przewodu, a może należałoby też zastanowić się, co dalej. Zamiast ciąć ten przewód, z realnym przecież ryzykiem, że przetniesz nie ten i koniecznością zarobienia potem jakoś tej wcinki w zapewne mało wygodnym miejscu... nie lepiej, prościej, lepiej, wygodniej i profesjonalniej po prostu dodać tam jeden przewód więcej, idący po tym korycie do pomieszczenia technicznego? Tam go sobie zakończysz RJką i
  • Odpowiedz
Występowałeś o zgodę wspólnoty na jakieś roboty


@prawo_jazdy_w_chipsach: Nie ;) te kable jest praktycznie 10m od mojego miejsca parkingowego.

Planuję założyć kamerkę HIKa zasilaną przez POE (z 2 piętra to będzie z 20-30m więc bez problemu).
I przykręcić śrubką do gotowego profilu podwieszonego pod sufitem.
Nie ma też sensu ciągłego zapisu, więc w zasadzie po wykryciu ruchu będzie nagrywać na kartę pamięci + NASa który jest w mieszkaniu. + jakieś
  • Odpowiedz
nia technicznego? Tam go sobie zakończysz RJką i wepniesz na panel do kabla idącego od ciebie z domu, a z drugim końcem sobie


@Jarek_P: Wszystko byłoby fajnie, ale niestety elektrycy zrobili tam takiego mytlunga, że nie ma możliwości przepchnąć jaki kolwiek inny przewód.
  • Odpowiedz
z realnym przecież ryzykiem, że przetniesz nie ten i koniecznością


@Jarek_P: Ogólnie te przewody tam są zrobione bo chyba norma tego wymaga, natomiast wszyscy mieszkańcy będą mieli światłowód z jakiegoś orange czy coś do mieszkania, które idą obok. Mając do wyboru światłowód za 50 zł, żaden mieszkaniec nie będzie zakładał łącza po LANie
  • Odpowiedz
@Jarek_P: serio bym już to dawno zrobił ale przerobiłem wszystkie możliwe opcje i znalezienie kabla jest najłatwiejsze :) Zobaczę takim szukaczem, czy wskazanie przewodu będzie jednoznaczne i powtarzalne
  • Odpowiedz
@flito: jeśli masz dostęp do 2 kabli z obu końców i jesteś ich pewny, to możesz potraktować te kable jako 2 żyły przewodu, odpiąć oba z obu stron, puścić nimi prąd z jednej strony, obciążyć jakaś żarówką z drugiej i wtedy możesz oba bez problemu zidentyfikować najzwyklejszym miernikiem cęgowym.
  • Odpowiedz