Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, w moim bloku z każdego mieszkania wychodzą 2 kable sieciowe i wszystkie zjeżdżają do jednego miejsca do pomieszczenia technicznego.

Na zdjęciu widać plik kabli. Potrzebuję odszukac 1 kabel który idzie z mojego mieszkania i go rozciąć by w tym miejscu mieć gniazdo lan. (Chce mieć lan z mieszkania w garażu by kamerkę podłączyć)

Jakieś pomysły/ patenty?

#elektryka #elektronika #elektrykapradnietyka #pytanie

Pozdrawiam
  • 35
  • Odpowiedz
@flito: https://allegro.pl/oferta/tester-do-kabli-sieciowych-okablowania-rj45-rj11-10092718936?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NDIzZjJhY2UtZjYxZS00MmYxLWEwN2UtYzI0MjBlYzQ1ZmQ0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=78e5c6e9-790d-4a68-9911-69c120e899f7
Takie coś wpinasz u siebie i drugim badasz w pomieszczeniu technicznym - będzie sygnał zwrotny - to jest twój. Minus tego jest taki, że musisz po kolei odpiać inne kable i kogoś odłączysz na chwilę.
  • Odpowiedz
@flito: jeśli masz dostęp do drugich końców - urządzenie zaproponowane przez @Kenzie.
Jeśli nie, a potrzebny kabel musisz wyłuskać z wiązki widocznej na zdjęciu - potrzebujesz urządzenia, któy się nazywa "szukacz par" (lokalizator itp.). Tylko uwaga - są tanie i są drogie. Tanie są do dupy, sprawdzają się na krótkich odcinkach, tu raczej nie dadzą rady. Drogie zaś.... są drogie. Może zamiast kupować, znajdź dojście do jakiegoś lokalnego telefoniarza (choćby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kenzie: @3mielu: @Jason_Stafford: @Jarek_P:

Chyba się nie zrozumieliśmy.

Mam dostęp zarówno do początku jak i końca kabla, i nawet wiem dokładnie które jest moje gniazdo.

Potrzebuję znaleźć dobry kabel gdzies w połowie jego długości
  • Odpowiedz
Potrzebuję znaleźć dobry kabel gdzies w połowie jego długości


@flito: no to jak wepniesz generator na koncu kabla i bedziesz szukał sondą w wiązce kabli to bedzie ci 'pikac' przy tym prawidlowym
  • Odpowiedz
@flito: Jak masz dostęp do obu końców tzn że masz dostęp do pomieszczenia technicznego. Połóż sobie jeszcze jeden przewód do garażu zamiast ciąć obecne.
  • Odpowiedz
@bambus94: Gdyby to było takie proste i dało się to zrobić to już dawno bym to zrobił.. Fizycznie go nie przepchnę i nie przeciągnę przez taki odcinek
  • Odpowiedz
powiesz cos więcej o "szukaczu par"? Jak to ma działać?


@flito: taki szukacz jest po prostu nadajnikiem radiowym, małej mocy, nadającym na niedużej częstotliwości. Dołączając do niego koniec kabla, robisz z tego kabla antenę, a potem szukasz gdzieś dalej w wiązce przy pomocy odbiornika, która z "anten" nadaje.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Rozumiem. Czy to że przewody idą razem w kupie spięte, przez kilka pięter, nie będzie powodowało zakłóceń? chodzi mi o to, czy będę w stanie jednoznacznie wskazać szukany przewód?
  • Odpowiedz
@flito: tu właśnie kłania się to, co napisałem o cenie szukacza. Jak kupisz tani, za kilkadziesiąt złotych na allegro, to nie. "piszczeć" będą słabiutko pewnie wszystkie przewody w wiązce, musiałbyś być w stanie je rozsuwać i sprawdzać po jednym, odsuniętym od reszty przewodzie, by znaleźć potrzebny. Dobry szukacz poradzi sobie bez problemu, będzie wyraźna różnica, gdy nim dotkniesz właściwego przewodu.
  • Odpowiedz
@flito: sam mam takie tanie gówno i stąd wiem, że jest to gówno (i nawet nie muszę podawać modelu, jak wejdziesz na allegro i odfiltrujesz ceny poniżej 100zł, to sam zobaczysz, że one wszystkie przez jednego chińczyka chyba robione), natomiast służbowo posługiwałem się sprzętem profi, ale to było lata temu i niestety nie pamiętam modelu.
Teraz do profesjonalnych zastosowań mocno polecany jest ten, niestety kosztuje sobie zdrowo:
https://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=04070

Gdybym teraz miał
  • Odpowiedz
@flito: kable maja na izolacjach numeracje metrow. Zmierz ile masz z pomieszczenia technicznego do tego miejsca ktore widzisz i sprawdz na koncu liczbe potem szukasz kabla z liczba o x mniejsza lub wieksza. Niekoniecznie musi sie udac w ten sposob bo moga byc starte od przeciagania ale sprobowac warto.
  • Odpowiedz