Wpis z mikrobloga

Nie ma dnia, żebym nie czytała o planach otwarcia jakiegoś kraju, w każdym jakieś światełko w tunelu. Tylko nie w Niemczech. Co jest z tym krajem nie tak? Od wczoraj już mówią o 4 fali ale ja nie pamiętam nawet momentu, żeby się druga skończyła. Co zobaczę, że liczby spadają to później w czwartek/piątek jeb 30 tysięcy zachorowań i znów pożywka, że Lockdown słuszny no bo te liczby. Moja córka od 5 miesięcy ma skrócone przedszkole, ja od grudnia wstrzymany kurs niemieckiego i ponoć mamy wrócić dopiero po wakacjach...

#niemcy
  • 14
@kat88: Grają sobie społeczeństwem pod zbliżające się wybory, nic innego. Mają chyba najlepszą sytuację w Europie, a mimo tego jeszcze mocniej dokręcają śrubę. U mnie od miesięcy godzina policyjna, zakaz spotkań, chyba że z jedną osobą, dzieci szkołę miały w tym roku przez kilka tygodni, pierwszaki same uczą się w domu pisać, czytać, matematyki, geometrii itp. Sklepy i wszystko co się da pozamykane chyba od roku, otwarte było przez tydzień. Na
@asema: Geometria w pierwszej klasie xD
Ale tak swoją drogą to raczej dobra sytuacja. To znaczy, zależy czy ktoś lubi szkołę i spotkania z rówieśnikami. Ja tam nigdy nie byłem zwolennikiem państwowej edukacji. ;)
@kleiner_trottel Albo po prostu podchodzą do tego w miarę racjonalnie.
@kleiner_trottel: z tą aferą to było ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) najpierw jeden poseł oddał mandat, w mediach cdu zaczęla to sprzedawać jako pojedynczy przypadek, ok.
Tyle że chwilę potem był drugi, potem trzeci i czwarty, aż w pewnym momencie to bełkotanie o odosobnionych, pojedynczych przypadkach zaczęło trochę głupio brzmieć... w sumie wg mnie te honorowe dymisje mają głównie sens wtedy, gdy faktycznie chodzi o pojedyncze przypadki.
@giocarte: Na Baerbock na boomerowych grupach na facebooku leca fake newsy, dzisiaj bylo ze chce zakazac posiadania zwierzat domowych. O ile zycze im wygranej to obawiam sie ze moga nie miec zimnej krwi zeby na takim poziomie prowadzic kapanie.
@kleiner_trottel:
Tez chcialbym zobaczyc zielonych u gory. To moglby byc mocny sygnal dla reszty europy, ze pora sie naprawde wziac za zmiany klimatu. Przy czym zgoda co do koniecznosci dzialania w tej kwestii jest raczej w Niemczech powszechna. Moze poza afd, ale afd is being afd.
Mysle ze jest spora szansa, ze zieloni wygraja (mimo ze nie maja doswiadczenia). Laschet i Scholz sa spokojnie do pokonania. Mnie dziwi ze Scholz po