Wpis z mikrobloga

#rosja #czechy
Czesi wzywają Rosję do udzielenia zgody na powrót 20 wydalonych czeskich dyplomatów do Moskwy.

Dają czas na decyzję do południa 22 kwietnia. Jeżeli Kreml się nie zgodzi, personel ambasady Rosji w Pradze zostanie zrównany ilościowo (130) z czeskim personelem w Moskwie (5). #polityka
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yosemitesam: @xniorvox: o kuhwa tego sie nie spodziewałem mimo tego, że takie były oczekiwania Czechów w najbardziej plusowanych komentarzach i sondach intenretowych. Niektórzy czescy politycy nawet jakby chcieli łagodzić retorykę a tu takie coś. I to zaraz po groźbach Putina zapowiadajacego ukaranie tych, którzy beda chcieli wystepowac p. Rosji. Czesi jednak mają jaja.
  • Odpowiedz
  • 68
Czeskie media piszą, że do poniedziałku rosyjska ambasada w Pradze miała około 120 pracowników, z czego 43 dyplomatów. Teraz tych drugich zostało ponad 20. Minister mówił dosłownie o pracownikach, czyli faktycznie może polecieć około 115 osób ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z jednej strony jestem pod wrażeniem, z drugiej mam świadomość że Czesi sami na to nie wpadli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@yosemitesam: proste ultimatum ministra spraw zagranicznych. Stoji za nim NATO także All-in. Jak nie to zerwanie stosunków dyplomatycznych. Już teraz Rosjanie są wykluczeni z Dukovan (rozbudowa elektrowni atomowej), a pod znakiem zapytania stojí dostarczanie paliwa do elektrowni atomowych w Czechach przez następne 10 lat.
  • Odpowiedz