Wpis z mikrobloga

Mireczki, które Kipruny do biegania z #decathlon ? Long czy Fast?

Generalnie biegam w tempie 9,5-11,5 km/h, na treningach najczęściej dystanse 7-8 km, ale zamierzam w drugiej połowie roku spróbować się w jakichś biegach na 5 i 10 km. Idąc za klasyczną radą "bierz buty w których najwygodniej" zmierzyłem oba modele, i wyraźnie wygodniej stopa czuje się w Longach. Jednak sprawdziłem opinię, ze dwie osoby twierdziły że Longi trochę spowalniają, że są dobre na spokojne treningi a na zawodach ciężko przycisnąć mocniej walcząc o czas, bo stopa grzęźnie w miękkiej podeszwie. Obecnie biegam w zajechanych starych butach za niecałą stówkę, więc jestem przyzwyczajony że pod stopą mam twardo, ale z drugiej strony przyznaję że nie wiem jak to jest biegać w czymś z dobrą amortyzacją.

Ryzykować miękkie i wygodne Longi, czy jednak postawić na twardą podeszwę do której jestem przyzwyczajony i Fasty?

#bieganie #pytaniedoeksperta #biegajzwykopem
  • 5
@southlander: Startówki to już trzeba coś biegać aby but dawal efekt. Tak samo nic Ci nie da, że sobie kupisz metaracery vaporfly'e itp cudowne buty z płytką jak na niskich tempach to nic nie oddaje a nawet utrudnia bieganie ( ͡° ͜ʖ ͡°)