Wpis z mikrobloga

Niby wszyscy wiedzą, że „tłum” ma pamięć złotej rybki ale jednak gdy się rozmawia z konkretnymi ludźmi to się zapomina o tym. Ale dobrze, że są tacy, którzy non stop o tym przypominają, co by nie zapomnieć.
Kilka lat minęło, żydokomuna to jakiś rigcz, Urban, Kwaśniewski, mężowie stanu. Za dwa lata jak PiS odpadnie to będzie jazda po innej partii i takie osoby będą wołać do PiSu.
@PatrickdeVries: W sumie to jestem ciekawa opinii kogoś kto te papieskie encykliki czytał, czy to faktycznie taka grafomania? Stoją u rodziców na półce, ojciec czytał, ale z nim nie ma sensu o tym rozmawiać. Mogłabym sięgnąć z ciekawości, ale zwyczajnie nie mam ochoty tego czytać. Ja papaja nigdy za bardzo nie trawiłam jako "wzór mądrości", bo nawet to co mówił wydawało mi się banalne, proste, bez polotu, ot puste hasła typu
@feketehajuno:
Rowniez nigdy niemialem okazji i checi aby przyczytac cos napisanego przez papaja, zawsze wydawalo mi sie ze jego tworczosc to powtarzanie banalow i ladnych cytatow, katolicki coaching osobisty, albo wywody teologiczne, niestrawne dla przecietnego czytelnika, mozliwe ze sie myle, papaj zanim zostal ksiedzem, intereslowal sie teatrem, pisal sztuki, wiec moze nie byl az takim grafomanem, ale nawet jesli nie jest to kompletna grafomania to nie wydaje mi sie ze jest
albo wywody teologiczne, niestrawne dla przecietnego czytelnika


@PatrickdeVries: no ale tym są właśnie encykliki, to nie ma być pokaż kunsztu literackiego xD @feketehajuno

Wojtyla i Ratzinger przez teologow nazywani byli hamulcowymi

przez bardziej liberalnych może i tak, ale to jest przecież kontynuacja rozwiązań II soboru watykańskiego, czyli bynajmniej nie konserwatyzm