Wpis z mikrobloga

Siema mireczki. Przybywam z pewnym pytaniem, mianowicie; jak wygląda sprawa wypłaty większej sumy? Tj. 1.5mln zł, jak mogę to zrobić i przez jaką giełdę. BitBay, Binance czy jeszcze innym sposobem. To, co mnie martwi to podatek i uniknięcie blokady konta bankowego czy konta na giełdzie. Generalnie środki, które włożyłem w krypto pozyskałem legalnie(praca za granicą) i mam na to statement'y (pliki pdf z dowodami przelewów danej kwoty na giełdę). Czy ktokolwiek z Was wypłacał już większą sumę z giełdy? Rozmyślam czy najlepszym sposobem nie byłaby zamiana tokenów do USDT i stopniowe wypłaty po np. 50tys zł. Mam również możliwość wypłacenia tego w funtach brytyjskich, na angielskie konto - ale tutaj również pojawia się ta magiczna bariera czyli podatek. Oczywiście chciałbym to zrobić wszystko na legalu, zapłacić co mam zapłacić i wziąć swoje pieniądze. Może powinienem skontaktować się z jakimś doradcą finansowym czy ogarnąć dobrego adwokata, który ewentualnie będzie mi doradzał, co robić ( ͡º ͜ʖ͡º) podzielcie się swoimi myślami, doświadczeniem

Z góry dziękuję za pomoc
#kryptowaluty #kiciochpyta #bitcoin
  • 23
@InPay no nie do końca. Musi wrzucić 2x tyle co pożycza plus zapas na to, żeby go nie zlikwidowali przy nagłym spadku wartości btc. Realnie można pożyczyć ok 20% depozytu.
@wciesiel: Realnie można ponad 50% pożyczyć, dość często to robimy, inna sprawa, że mimo prostoty UX, nie komunikują tak klarownie pod względem warunków margin call jak Celsius