Wpis z mikrobloga

Siema mireczki. Przybywam z pewnym pytaniem, mianowicie; jak wygląda sprawa wypłaty większej sumy? Tj. 1.5mln zł, jak mogę to zrobić i przez jaką giełdę. BitBay, Binance czy jeszcze innym sposobem. To, co mnie martwi to podatek i uniknięcie blokady konta bankowego czy konta na giełdzie. Generalnie środki, które włożyłem w krypto pozyskałem legalnie(praca za granicą) i mam na to statement'y (pliki pdf z dowodami przelewów danej kwoty na giełdę). Czy ktokolwiek z Was wypłacał już większą sumę z giełdy? Rozmyślam czy najlepszym sposobem nie byłaby zamiana tokenów do USDT i stopniowe wypłaty po np. 50tys zł. Mam również możliwość wypłacenia tego w funtach brytyjskich, na angielskie konto - ale tutaj również pojawia się ta magiczna bariera czyli podatek. Oczywiście chciałbym to zrobić wszystko na legalu, zapłacić co mam zapłacić i wziąć swoje pieniądze. Może powinienem skontaktować się z jakimś doradcą finansowym czy ogarnąć dobrego adwokata, który ewentualnie będzie mi doradzał, co robić ( ͡º ͜ʖ͡º) podzielcie się swoimi myślami, doświadczeniem

Z góry dziękuję za pomoc
#kryptowaluty #kiciochpyta #bitcoin
  • 23
Rozmyślam czy najlepszym sposobem nie byłaby zamiana tokenów do USDT i stopniowe wypłaty po np. 50tys zł.


@Naczelny_Borowik: Na pewno puściłbym początkowo jakąś mniejszą kwotę na "przetarcie", żeby sprawdzić czy wszystko działa. A potem i tak podzieliłbym to na co najmniej 2-3 transze. Zarówno jeśli chodzi o giełdę jak i konto bankowe.
@kml86: @public_html: Czyli mam rozumieć, że bez pomocy dobrego adwokata nie mam tego nawet co ruszać, bo zaraz przyczepi się do mnie bank, skarbówka i jeszcze stracę całość? Czy w takim wypadku rozsądne będzie przelanie środków do np. jakiegoś walleta i wypłacanie co miesiąc po np. 10k?

@InPay: Chciałbym po prostu mieć to wszystko w papierze, schowane w bezpiecznym miejscu, ale z tego co widzę nie będzie to takie
Czyli mam rozumieć, że bez pomocy dobrego adwokata nie mam tego nawet co ruszać, bo zaraz przyczepi się do mnie bank, skarbówka i jeszcze stracę całość? C


@Naczelny_Borowik: nie aż tak. Ale chwilową automatyczną blokada konta weź pod uwagę.
Może powinienem skontaktować się z jakimś doradcą finansowym czy ogarnąć dobrego adwokata, który ewentualnie będzie mi doradzał, co robić


@Naczelny_Borowik: bez kitu, że masz do wypłaty 1,5 mln i zamiast odżałować kilka stówek (czy nawet tys) na adwokata i doradcę podatkowego to radzisz się randomowych wykopków z których 99% najwięcej wypłacało pińcet zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Idź po fachową pomoc jeśli chcesz to zrobić porządnie i
@Naczelny_Borowik: Tak, takie Nexo sugeruje LTV na poziomie 50% żeby była poduszka bezpieczeństwa na wypadek nagłego spadku kursu, ale generalnie w ten sposób nie tracisz ekspozycji na wzrost wartości BTC, a możesz cieszyć się fiatami i to w dodatku bez podatku, oczywiście warunek, że pożyczkę będziesz spłacać, bo inaczej może być to potraktowane jako przysposobienie
oczywiście warunek, że pożyczkę będziesz spłacać, bo inaczej może być to potraktowane jako przysposobienie


@InPay: ważny dopisek. Wypłata to więc nie jest skoro trzeba kasę zwrócić z powrotem