Wpis z mikrobloga

Jestem za Super League - dlaczego? Zdjęcie w załączniku.

Lista finałów Ligi Mistrzów od 1992 roku.

Przez ostatnie prawie 30 lat kluby które walczyły w tych finałach mają szansę #!$%@?ć się teraz na okrągło - dla mnie bomba.

Gdzie są te wasze czarne konie, które tworzą romantyzm? Te kopciuszki co zmiatają napompowanych gigantów? Jasne, takie sytuacje się zdarzają, ale te czarne konie praktycznie nigdy w przeciągu 30 lat nie dochodziły do finałów.

Żadne Panatinaikosy, Legie Warszawa, Dinama Zagrzeb, Kiev, WHU, Leicester czy Herty Berlin nie miały i nie mają realnych szans na dotarcie do finału nawet na takich warunkach jakie mamy aktualnie w piłce nożnej.

Owszem, na liście są takie kluby jak Marseille, Ajax, Valencia, Bayer Leverkusen, Porto, Monaco - ale są to LUB były przez bardzo długi czas TOP kluby oraz wielkie marki w świecie piłki nożnej (niektóre z nich przestały już tymi markami być, ale tylko i wyłącznie przez #!$%@? sposób zarządzania właścicieli), a mimo to są to kluby które mają i tak realną szanse dołączyć do super ligi jeśli będą chciały i na to zasłużą grą, ponieważ pięć drużyn będzie "zmiennych" co sezon. (Pominąłem Bayern oraz BVB i PSG bo uważam, że pod napływem presji oraz kieszonkowego i tak te drużyny dołączą)

Ja jako nowoczesny fan piłki nożnej, ale tez mając swoje obowiązki nie mam czasu i ochoty oglądać fazy grupowej Ligi Mistrzów i po prostu to pomijam. Nic mi to nie zmieni, że Atalanta rozjedzie w fazie grupowej Real, skoro taki Real i tak skończy co najmniej w półfinale.

Chce oglądać spektakle z najlepszymi drużynami, najlepszymi piłkarzami i najlepszymi trenerami świata. To sprawia mi frajdę i przynosi emocje.

Chcą pakować miliony reklam pomiędzy meczami i w przerwie? I tak to teraz robią, od Lays, Hainekeny, MasterCards, Kie, PlayStation i tak dalej - różnicy mi to żadnej nie robi.

Dawaj Perez, zajebisty pomysł - lecimy z tym od sierpnia. Na takie mecze mogę nawet płacić hajsy za streamy - jak będzie to miało ręce i nogi i nie będzie gotowania w studiu przed meczem.

#pilkanozna #mecz #superliga
spacehead - Jestem za Super League - dlaczego? Zdjęcie w załączniku.

Lista finałów...

źródło: comment_1618928329gDQwrmAVOk4uhl2EJKu17o.jpg

Pobierz
  • 8
Nic mi to nie zmieni, że Atalanta rozjedzie w fazie grupowej Real, skoro taki Real i tak skończy co najmniej w półfinale.


@spacehead: Nie czaję tego romantycznego pitu pitu. Nawet jak Ajax czy Atalanta gra super futbol i wyeliminuje w ćwierćfinale potencjalnego mistrza to potem przychodzi drużyna z topu która akurat nie ma kryzysu i sprawia że błądzą jak chłopcy we mgle, po sezonie wszyscy wyróżniający się zawodnicy z klubu odchodzą,
@spacehead: Całkiem śmieszne co mówisz, bo ja właśnie kończyłem oglądać Ligę Mistrzów na 1/8. Męczą mnie co roku te same mecze między tymi samymi zespołami. Wole po stokroć obejrzeć mecze w stylu Atlanta - Dinamo, czy Ajax - Lyon.

Superliga nie oferuje absolutnie nic i zero transparentności. Jeśli wierzysz, że będzie inaczej to mi Ciebie szkoda Panie nowoczesny fan piłki. Skończy się tak samo jak z koszykarską Euroliga, pojęczą, pokrzyczą a
@czlapka z tego co da się wywnioskować mecze będą krótsze a i nie będzie ich chyba 200 rocznie bo to by oznaczało 4 mecze tygodniowo. Nie licząc przerwy między sezonami i przerw na reprezentację.
@vlodek2532 No dobra trochę źle napisałem. Ale 2 grupy po 10 zespołów, każdy gra z każdym po 2 razy to nam daje 18 kolejek po 10 meczów. Kwestia jak i czy będą się na siebie godziny nakładać