Wpis z mikrobloga

Tl;dr


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to podwykonawca części do maszyn rolniczych, który zatrudnia prawie 800 osób na samej produkcji, z czego jakieś 500 Ukraińców xD. Oczywiście pracowałem na umowie zlecenie, stawka 20 zł brutto. Praca na trzy zmiany, nadgodziny niepłatne dodatkowo.

Byłem odpowiedzialny razem z takim Wiesławem (człowiek, który od powstania fabryki w 97 pracuje) za to, żeby linie produkcyjne "dobrze szły", za długo żeby o tym pisać. Ogólnie to tylko kilka osób umiało nadzorować linie produkcyjne. Szef Janusz, syn i zięć szefa, Wiesio i ja.

Szef z rodziną w niedzielę wyjechali na wakacje gdzieś daleko do Azji, wrócą po majówce. Produkcja musi iść, dlatego ja z Wisiem do tego momentu dostaliśmy zmiany po 12h, 6 dni w tygodniu xD.

Niestety Wiesio zaczął się źle czuć i wczoraj zabrała go karetka, prawdopodobnie covid. Z tego powodu szef zadzwonili oznajmił mi, że będę miał 24 godzinne dyżury, będę mógł spać w pokoju socjalnym i będę wołany tylko jak trzeba będzie ustawić maszyny, żeby "dobrze szły".

Powiedziałem, że to #!$%@? i rano wysłałem SMS, że się zwalniam. Oczywiście w umowie miałem napisane, że okres wypowiedzenia to miesiąc, ale to umowa zlecenie więc taki zapis się nie liczy xD.

Do tej pory dostałem prawie 100 SMS i drugie tyle nieodebranych telefonów. Fabryka stoi, 300 osób nie ma co robić, a Janusze zapewnie będzie musiał na cito wrócić z wakacji xD

Jak sobie pomyślę ile Janusz będzie musiał zapłacić za przestój fabryki, za pensje pracowników, którzy nie nie robili i za kary umowne to aż mnie w brzuchu skręca ze śmiechu xD.

#praca #pracbaza #januszebiznesu
derton778 - Tl;dr

SPOILER


Dzisiaj rano zwolniłem się z januszexu. Jest to pod...

źródło: comment_1618909589uVSVwBemURJgKWxhtGyZ15.jpg

Pobierz
  • 361
  • Odpowiedz
@dziecielinapala:
Zacznijmy od tego że to jest bait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak każą Ci robić coś czego nie jesteś w stanie robić to odchodzisz, proste. Niestety w Pl przez duże bezrobocie i biedę ludzie się boją tak zachowywać. A szkoda, bo to by wile spraw naprawiło w naszym kraju!
  • Odpowiedz
@Michaelo_proteino: jak zrobić, żeby być krytym? Można od razu na interwencję pip wolac? Czy tak szybko nie reagują? Bo jednak są takie prace gdzie nieobecność pracownika zagraża życiu ludzi na przykład, jak wtedy bezpiecznie #!$%@??
  • Odpowiedz
@derton778: z opisu wynika, że pełniłeś obowiązki technika utrzymaniu ruchu. Sprawdź sobie ile technik UR zarabia i wtedy do Ciebie dotrze jak byłeś #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@stormkiss: ale na to jest zapis w umowie, a nie że w umowie 8h albo i bez jakiegokolwiek zapisu i nagle polecenie 24h dyżuru. W takim wypadku mogą Cię co najwyżej grzecznie poprosić a nie narzucić cokolwiek
  • Odpowiedz
@dziecielinapala:
Jakie stanowisko pracy? Na umowie zlecenie? On cały czas pracuje, tylko w tych godzinach na których ma ochotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zleceniobiorca nie jest podporządkowany pracodawcy, nie podlega np. pod szefa działu, w którym pracuje, nie ma obowiązku stosowania się do jego poleceń

pracodawca nie może nałożyć na zleceniobiorcę osobistego obowiązku pracy – może ona zostać zlecona osobie trzeciej

pracodawca nie ma prawa żądać wykonania
  • Odpowiedz
@derton778: p0lak z produkcji zamiast zarobic 20k w miesiac, to sie zwolnil XD Nawet gdyby szef zwolnil cie po fakcie, to mialbys kase w kieszeni, a on zaplacilby ci kazde pieniadze, bo mial slaba pozycje negocjacyjna. Inna opcja to jego powrot, ale zamiast skracac oplacone wakacje i placic za bilet samolotowy, wolalby zaplacic. a nawet gdyby wrocil, to i tak na jedno by dla ciebie wyszlo, tyle ze fabryka by
  • Odpowiedz
Już #!$%@?ąc od oczywistej zrzutki, to #!$%@? mnie wykopki z tą waszą alternatywną rzeczywistością xD takie januszeksy to nie firmy IT, gdzie macie pokoje odpoczynku, piłkarzyki i świeżą kawkę na zawołanie, byleby pracownik był zadowolony. U janusza nikt nie będzie wokół ciebie skakał i słuchał twoich warunków. U niego, jak ci się nie podoba, to #!$%@? i tyle. Jest 10 studenciaków i 20 Ukraińców na twoje miejsce.

Kolejna sprawa, myślicie, że ile
  • Odpowiedz
Tylko ja nie mialem żadnego zlecenia, czyli pracy która ma zamierzony efekt końcowy


@derton778: pomyliles umowe zlecenie z umowa o dzielo o 180 stopni, o #!$%@?, ale bedziesz mial #!$%@?. dzwon do szefa i #!$%@? do fabryki. im krotszy przestoj tym mniej bedziesz mial #!$%@?
  • Odpowiedz