Wpis z mikrobloga

Pytanie do antyszczepionkowców / sceptyków wobec szczepień. Tak szczerze co sprawia że macie takie a nie inne poglądy? Chciałbym zebrać na spokojnie wasze argumenty i je przeanalizować. Bez wyzywania od szurów z jednej strony i covidiotów z drugiej.
I jeśli można wiedzieć. Co musiałoby się stać żebyście zmienili zdanie na temat szczepień?
#pytanie #szczepienia #szczepionki #koronawirus
  • 19
@giluu91: tak, zauważam pozytywne skutki ale nie zauważam aż takiego niebezpieczeństwa tej modnej choroby by chcieć się szczepić. Zresztą cała otoczka wokół szczepionek daje jasno do myślenia, że nie p szczepionki tu idzie sprawa. Za chwile wymyślą trzecia dawkę.

Ideologia to skrajności. Wydaje mi się, że nie jestem skrajny a uważając tak jak uważam to właśnie unikam radykalizmu :)
@wieslawdziadrycha: bardzo trafnie i zwięźle podsumowane- żeby nie było nie jestem z zasady jakimś anty czy radykał ale po prostu jak tak z boku spokojnie popatrzę na to co się dzieje to jestem świadkiem wariactwa i chaosu i nawet z tego względu podejmowanie decyzji jakichkolwiek w takim świecie może mnie skazać na niepowodzenia, straty, błędne decyzje. Jeśli się to wszystko uspokoi to wtedy się okaże co jest potrzebne, a co kreowane
@YacaFisalu mam swoje zdanie na temat szczepień. Jestem entuzjastą. Tylko mój problem jest taki że byłem na studiach biotechnologicznych i coś co mi wydaje się proste nie musi takie być dla innych. A miałem dziś rozmowę na temat szczepionek mRNA z kimś kto mocno boi się tej technologii i od słowa do słowa zaciekawiło mnie skąd się biorą postawy antyszczepionkowe. Staram się nie oceniać ludzi pod kątem tego co wiedzą a czego
@YacaFisalu: też mi się podoba jego ogłada i szacunek- w tym momencie nie interesuje mnie czy jest covidziarzem czy anty bo zachowuje się jak człowiek i to wystarczy :) nieczęsto się to zdarza po obu stronach sporu ;dd
@YacaFisalu:

Jeżeli serio chcesz poznać argumenty drugiej strony to obawiam się że będziesz musiał wysilić się bardziej niż zadanie pytanie na wykopie, na którym zresztą antyszczepionkowców prawie wcale nie ma, co najwyżej przeciwnicy przymusu właśnie.


Bardzo dobre rozróżnienie i prawda antyszczepionkowców jest tylko kilku. Ale jednak są - i ja nim jestem. Nie jestem tylko za dobrowolnością, ale i jestem negatywnie nastawiony co do samych szczepień i jestem antyszczepionkowcem.

@giluu91:
@giluu91 do wszystkich argumentów, które zostały podane wyżej dodałbym jeszcze jeden. Brak zaufania do szczepionek w fazie testów i ich długofalowych skutków. Nawet jeśli pfizer miał już gotowa recepturę na c19, i obecnie ludzie nie padają po szczepieniach, nie ma pewności jakie będą skutki za jakiś czas? Czy warto ryzykować? Nie wiem. Wiem jednak, że historie Talidomidu, czy na przykład Lipobayu uczą, że skutki uboczne mogą wyjść po jakimś czasie, mogą być
@DanteTooMayCry: a teraz poproszę o coś na poparcie tez z pozostałych punktów. Tj. choroby z p.2, fakt że szczepienie na odrę jest nieobowiązkowe z p.4 oraz jakąkolwiek korelację z p.5 (szczególnie w kontekście chorób atakujących po ww2).

Punkt 3 pominę, bo z fałszywego założenia można wyprowadzić dowolną tezę. Z kolei linki pro-Wakefieldowe wyraźnie mówią, że nie da się mówić o przyczynowości.

Metoda z Leicester ciekawa, nie słyszałem o tym wcześniej. Niemniej
@boryspo:

Ej sam napisałeś:

Tak szczerze co sprawia że macie takie a nie inne poglądy? Chciałbym zebrać na spokojnie wasze argumenty i je przeanalizować.


Miałem tylko napisać skąd takie, a nie inne poglądy. To Ty miałeś to analizować.

5) http://www.columbia.edu/itc/hs/pubhealth/rosner/g8965/client_edit/readings/week_2/mckinlay.pdf

Szczególnie warto zobaczyć strony 422 i 423

Kilka wybranych chorób również na dołączonej grafice.

4) Jaką odrę? Ospę. Pierwszy lepszy kalendarz szczepień:

https://szczepienia.pzh.gov.pl/kalendarz-szczepien-2021/
W temacie półpaśca:
https://www.nytimes.com/2005/02/03/health/chickenpox-vaccine-cuts-deaths-but-raises-questions-on-shingles.html

2) Np. Szkarlatyna -
DanteTooMayCry - @boryspo: 

Ej sam napisałeś:

 Tak szczerze co sprawia że macie ...

źródło: comment_161891098111Kp6CiJI1flB7vAxHaCHH.jpg

Pobierz