Wpis z mikrobloga

Mam dość tego k00rwiska. Sprzedaję ryzena 3600, wracam do intela. Pół roku walczyłem z temperaturą na boxowym chłodzeniu, zmieniłem na Fortisa, 3 miesiące było w miarę ok i znowu to samo xD Zmieniłem pastę, żadnej zmiany (poprzednia miała 3 miesiące, więc zero zdziwienia). Leci dzisiaj na olxa ten śmietnik.
#pcmasterrace #gorzkiezale
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pan_warell: co to znaczy, że walczyłeś z temperaturą.
Jaka temperatura jest taka okropna, że musisz z nią walczyć.

Przewrażliwiony jesteś. 100 stopni jest ok, nic się nie stanie. Problem jak jest więcej.
  • Odpowiedz
co to znaczy, że walczyłeś z temperaturą.

@wonsztibijski: przy renderowaniu potrafił się resetować przez zbyt wysoką temperaturę. Do tego ma mega niestabilne temperatury na idle (skacze z 40C na 60C). Pewnie jakiś felerny egzemplarz, ale działa, więc nawet nie bawię się w reklamację.
@majk3l: nie tylko ja mam taki problem, jest pełno tematów na forach na ten temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pan_warell: jak na Fortisie tak się dzieje to go reklamuj. Ja bym sprawdził najpierw na innej płycie głównej i zasilaczu.
Fortis 3 nie był na początku dla podstawki AM4.
Jesteś pewny, że masz wersje nowszą z dodatkowym koszykiem? Samo mocowanie tego coolera było z-----e. Pamiętam, że doginałem blaszki aby mocniej dolegał ale to na intelu 1151.
  • Odpowiedz
ja bym sprawdził najpierw na innej płycie głównej i zasilaczu.

@wonsztibijski: no wiadomo, można pewnie coś z tym zrobić, ale mi się po prostu już nie chce na to patrzeć xD Teraz ceny są w miarę spoko, zamówię całą budę na 11600k, a z tym ryzenem niech się ktoś inny buja.
  • Odpowiedz
@pan_warell: bez przesady. Ja na żadnym AMD nie widziałem nigdy nic ponad 80 stopni. Włącznie z 3900X, 3950X.

Nawet w wielu laptopach gdzie chłodzi cienka blaszka rzadko kiedy widzisz 90 stopni, choćby renderował przez wiele godzin. Zatem na pewno coś robisz źle.
Po pierwsze używanie BOXa przy renderingu i jednoczesne narzekanie na niego to już niezły lol.

na
  • Odpowiedz
@majk3l: No w intelach AVX strasznie grzeje proca. Dlatego renderowanie wymaga mocnego chłodzenia.
Ja mam 7700k z AIO corsaira to przy OC do tych 5.0GHZ z AVX potrafi być 97 stopni na jednym z rdzeni reszta około 92. Tyle, że ja mam delida. Wcześniej to on tyle miał ale na stock ustawieniach i to faktycznie jest p------e.
Nawet chyba do 100 dochodził.

Jeszcze dochodzi to, że większość procesorów Intela ma
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: zgadza się, a jeszcze "mundry" intel promuje AVX-512. Power bug i tyle. Ale bez instrukcji AVX da się w miarę rozsądnie działać. Mój 8600K @5.2GHz na codzień nie przekraczał 90* w normalnym użytkowaniu.
  • Odpowiedz
@pan_warell: kupno 3600x to była najgorsza decyzja jaką zrobiłem, na fortisie 3 w spoczynku ma 50 stopni i cały czas skoki napięcia, wentylator wyje jak p------y. Jutro będę wymieniał pastę i jak to nic nie da to sprzedaję to g---o i kupuję intela, szkoda tylko że dobra płyta główna jest dużo droższa od tych do AMD
  • Odpowiedz