Wpis z mikrobloga

@Flypho: > Może to byłaby prawda, gdyby nie zajebiście wielka internetowa kampania przeciwko Gymsharkowi za to, że takich ludzi w swoim marketingu pomija. Samego Gymsharka reklamują też w większości ludzie biali. Ból dupy o to jest tak przeogromny, że ludzie jawnie atakują tę markę we wszystkich social mediach ¯_(ツ)_/¯ . Dlatego nie kupuję tego argumentu.

Co ale co to ma do tego, że Nike (omówmy się, że nie już firmy z
Ja na serio nie widzę tutaj żadnych podwójnych standardów tylko czysty biznes XD


@Amiioy: dlaczego więc na stronie Nike widzimy zdjęcia grubych kobiet, ale już grubych mężczyzn nie?

Bo cały czas o to chodzi, a Ty kluczysz wokół tematu pisząc kompletnie nie na temat. Interesuje mnie tylko odpowiedź na powyższe pytanie (i owo pytanie wskazuje na to, dlaczego ktoś się burzy o podwójne standardy).
@MrGalosh: Post to zdjęcie grubej kobiety w ciuchach Nike z komentarzem:
O karwa ( ͡º ͜ʖ͡º) #heheszki #humorobrazkowy

Odpowiedź Flypho na ten post to:
Znajdź mi coś takiego na dziale męskim. Bycie grubym na zachodzie jest w porzadku, ale tylko jeśli jesteś kobietą. Fajne mają #!$%@? podwójne standardy xD. A potem w internecie dupsko ludziom pęka, bo Gymshark na dzień dobry mówi takim osobom, że nie
dlaczego więc na stronie Nike widzimy zdjęcia grubych kobiet, ale już grubych mężczyzn nie?


@MrGalosh: Bo według badań marketingowych inwestowanie w reklamy ciuchów dla kobiet przyniosą więcej zysków niż reklamy ciuchów dla mężczyzn. Simple as that.

@Amiioy: czyli wszystkie Twoje wiadomości wynikają z tego, że nie potrafisz interpretować komentarzy pisanych przez innych?


@MrGalosh: Jakbyś przeczytał dalsze komentarze dokładniej po pierwszym nawiązaniu do zdjęć napisałam:

Według Twojej logiki używanie modeli
@Flypho: co ty gadasz, byłem rozmiarów małego dostawczaka i mieszkałem UK. Bez problemu można tam znaleźć sklepy zarówno małe jak i sieciówki w stylu Big&Tall lub Raging Bull gdzie "kawał chłopa" może się dobrze ubrać. W polsce mam wrażenie że takie rozmiary są tylko na straganach. Na szczęście od tamtego czasu zmieniłem pracę, wziąłem kredyt i zacząłem biegać i jestem normalnej wielkości.
@Niles: No mu właśnie chodzi nie o to że nie ma dużych rozmiarów ale, że zdjęcia ubrań plus size dla kobiet są reklamowane przez grube dziewczyny, a plus size dla mężczyzn ma zdjęcia z normalnej rozmiarówki skopiowane.
No jak dla mnie mogłoby nie być ani takich ani takich bo wywalone na to kto nosi te ciuchy w reklamach. Biały, czarny, zielony, gruby, chudy, brzydki, ładny. Niech sobie robią co chcą - ich firma. Ja i tak skupiam się tylko na materiale i wymiarach ciuchów a nie na tym kto je reklamuje.


@Amiioy:
Tu nie chodzi o końcowy produkt, ale o świadomość jaką buduje w ludziach oglądanie tej reklamy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gordoniasty: czy tacy modele coś zarabiają siana z tego, że robią im fotki? Bo myślałem o tym żeby zapuścić jakiegoś wąsa, uczesać się na grzybka, powiedzieć, że jestem lgbt i niebinarny itp, a wtedy pewnie nie odmówiliby sesji
@Flypho: Całkowicie to rozumiem, ale jako osoba która mieszka w UK (krainie grubasów) na serio nie mogę powiedzieć, że jakikolwiek gruby facet jest traktowany gorzej niż grube laski bo nie ma reklam z grubymi facetami. Tutaj zwyczajnie większośc ludzi jest gruba i nikt w ogóle na to nie zwraca uwagi xD

Tu już zostaje kwestia tego co jest lepsze:
1. Normalizowanie grubej sylwetki po to aby grubi ludzie nie czuli się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gordoniasty: dla wszystkich "broniących" jeśli nie mieścisz się w standardowe rozmiary na rynku to chyba znak że jest coś nie tak i trzeba działać. Ba większość nawet nie wchodząc w ulubione jeansy które zawsze pasowały zaczynają brać sie do roboty a nie sięgają po większy rozmiar. A tutaj ? No problem zrobimy większe ciuchy żebyś dalej mogła być modnym grubasem, a jak zamiast ćwiczyć jeszcze trochę Ci przebędzie? Ha... nie przejmuj
@rakujp: O ile nie nawiążesz współpracy tak jak Jessica Mercedes to raczej mało stabilny przychód:
https://party.pl/newsy/jessica-mercedes-o-swojej-karierze-kariera-jessiki-mercedes-ile-zarabia-jessica-mercedes-zarobki-jessiki-mercedes-zarobki-blogerek-ile-zarabiaja-blogerki-60839-r1/

Żyję oszczędnie, nie wydaję na bzdury. Nie żyję na wysokim poziomie, to tylko tak wygląda. W Nowym Jorku mieszkałam w hotelach, ale dzięki współpracy z markami nie płaciłam za nie. Na całym świecie mam takie możliwości. Hotele mnie goszczą, linie lotnicze chcą, żebym z nimi latała. Na wyjazdy zagraniczne jestem zapraszana i nie płacę za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Upssy: bo to jest już skrajna chorobliwa otyłość która w społeczeństwie występuje dosyć rzadko. Chodzę na siłownię długo i moze że 3 takie osoby widziałem. To tak jak z czarnymi w Polsce na wsi prędzej zobaczysz reklamę z czaroskórym, niż czarnego gościa.
Tu nie chodzi o końcowy produkt, ale o świadomość jaką buduje w ludziach oglądanie tej reklamy. Pokazuj ludziom w publicznym miejscu wizerunki grubych bab, a z czasem taka sylwetka stanie się powszechnie akceptowalna. Ty możesz nie zwrócić uwagi, w porządku, ale ja potem będę się użerał z tysiącami ludzi wychowanych na takich podwójnych standardach. Nie mówię, że jedno zdjęcie z grubasem zbawi świat, ale jest to taka mała cegiełka, którą Nike dokłada
Ten sam krój na skrajnie różnych figurach wygląda zupełnie inaczej. Tu nie chodzi o promowanie patologicznej nadwagi tylko o nieutrudnianie życia klientom w większych rozmiarach.


@fuechsinn:
Jak idą w tę stronę to w porządku. Ja mam tylko uwagi, że nierówno traktują facetow i kobiety.
@Gordoniasty: No ale o co wam chodzi? Chyba lepiej jak ktoś gruby ma dostęp do fajnych ciuchów i akcesoria, że przynajmniej nie muszą się wstydzić na siłce jak im brzuch wystaje z przyciasnych leginsów.

Taka wasza logika - ważne zdrowie, ale jak ktoś chce się wziąć zawziąć za siebie to kpina i najlepiej jakby ćwiczyła w stodole, a nie przy ludziach.
@Gollumus_Maximmus: > Coooo?! 230zl dla grubasa jak i dla normika. Ta na zdjęciu to minimum 2w1... Gdzie tu sprawiedliwość?!

Koszt materiału w produkcie to tak mały procent, że firma może sobie na luzaku pozwolić na unifikację cen. Nie wiem czy coś kiedyś szyłeś. Uszycie ubrania na grubasa, czy na chudzielca to podobna ilość roboty. Z chudzielcem czasem jest nawet trudniej bo niektóre szwy są tak blisko siebie, że trudno manipulować materiałem
A czy w sklepie nike znaleźliście męskiego modela z otyłością? Bo ja widziałem tylko kobiety, według mnie to akceptacja otyłości też działa tylko w przypadku kobiet