Wpis z mikrobloga

@ciootka: Tak a skąd ma ktoś wiedzieć że się stresuje... nie jest się od myślenia za innych.. Jak chodzi sama w nocy no to niech się liczy z czymś się to wiąże, zawsze może mieć faceta który po nią przyjeżdza do pracy np i odwozi do domu aby była bezpieczna albo pojechać taryfą albo rowerem.

Wolność Twojej pięści ograniczona bliskością Twojego nosa... nie ograniczajmy wolności sobie nawzajem, chce iść sobie chodnikiem
@oszty: mnie się zdarzyło to multum razy, wracałam po treningach wieczorem w kapturze, kurtce, dresach, i sama się nie bałam, za to dziewczyny w ciemnych uliczkach zaczynały udawać, że z kimś rozmawiają przez telefon, łapały torebki, przyśpieszały prawie do biegu ;)
mam ledwie 165 cm, drobną posturę i jestem dziewczyną, a i tak były przerażone :P

sama jak wracam wieczorem normalnie ubrana i słyszę, że ktoś za mną idzie, to zwalniam,
@ciootka: Znów wojna płci. Niektóre z tych wysrywow są równie durne i toksyczne, co "mądrości" wygłaszane przez propagatorów od "pieklomezczyzn".
Problem dyskryminacji ze względu na płeć istnieje i tu, i tu, ale takie wysrywy jedynie pogłębiają to #!$%@? i przynoszą skutek odwrotny od zamierzanego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@oszty myślę, że Ty i osoby, z którymi dyskutujesz mówicie zupełnie o czymś innym. Na Tweecie jest napisane, zeby "nie zabawiac się jej stresem", Ty tez piszesz "gdy widzisz czyjs strach" i to jest w tym wszystkim śmieszne, bo przecież nikt normalny nie przyśpiesza specjalnie idac za dziewczyną, a piszesz tak jakbys tak zakładała. Jak byłem mały (10-12 lat), to często wracałem do domu przez las po 22 sam, odcinek 1.5km od
na mirko klasycznie #bekazrozowychpaskow, a tymczasem nie znam dziewczyny, która w analogicznej sytuacji wracając do domu sama nie miała sytuacji, gdzie oblała się strachem, nie przeszła na drugą stronę ulicy, nie sprawdzała kieszeni szukając jakiegoś przedmiotu, którym mogłaby się obronić, nie udawała że dzwoni/dzwoniła do bliskiej osoby itd. i wiecie co, to nie są paranoiczki, bo każda z nas, nawet w biały dzień w tłumie miała na swoim koncie jakieś nieciekawe