Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Największy Januszex w jakim pracowałeś?

U mnie Janusz kurierki. 6 lat temu. Miałem 20 lat i potrzebowałem roboty na już, więc zdecydowałem się na pierwsze lepsze gówno z OLX. Poziom cwaniactwa pana Janusza aż #!$%@?ł poza skalę. Miałem 20 lat, byłem młody i głupi, ale aż do dziś mnie skręca na myśl, jak bardzo dałem się ruchać. Na pocieszenie dodam, że byli tam kolesie po 25 lat, jeden koło 30, a nawet jeden po 40-tce, a ja byłem najmłodszy. Wszyscy zatrudnieni na takich samych warunkach.
No dobra, najbardziej krindżowa sytuacja to jak Janusz wymieniał opony na zimowe w swoich super autach i kazał nam w sobotę rano przyjść na dwie godziny żeby podstawić auta do warsztatu, poczekać i odstawić z powrotem. Oczywiście za darmo ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zatrudnienie na umowę zlecenie na 1/4 etatu przez firmę krzak, dniówka 100 złotych, ilość godzin nienormowana. Praca od 6:30 przynajmniej do 16, a zdarzało się i do 19. Za 100 złotych. Oczywiście wypłacane w gotówce. Jak raz uszkodziłem paczkę (źle zabezpieczona) to musiałem oddać Januszowi hajs, 300 złotych, czyli 3 dni pracy za darmo. Albo pamiętam jak dzień przed wigilią Janusz do nas przyjechał na bazę. Myśleliśmy, że z jakąś premią świąteczną. Przyjechał nam złożyć życzenia świąteczne, dać po kawałku ciasta i herbatkę z termosu XD I nikt nic nie powiedział, a wszyscy tam byli starsi niż ja XD
I moi rodzice wiedzieli na jakich warunkach pracuję i też nic nie mówili. Przecież kazałbym swojemu dziecku natychmiast się zwolnić i wysłał zawiadomienie do PIP. Do dziś nie mogę uwierzyć, że się zgodziłem na coś takiego. Wytrzymałem 4 miesiące. W tym czasie schudłem około 10 kilo i zacząłem palić paczkę dziennie.
#pracbaza #januszebiznesu #antykapitalizm #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607a9a69919c6e000abfebed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Zatrudniłem się w takiej firmie z braku laku, oczywiście na czarno, za stawkę "ile będzie to będzie, się zobaczy...". Zacząłem poznawać dwu pracowników, zarabiających oczywiście strasznie mało i będących patologią, po niecałym tygodniu dowiedziałem się od nich że pracodawca mi wcale nie zapłaci bo często ma taki zwyczaj, i że pracowało już u niego mnóstwo osób i że miał mnóstwo spraw w sądzie.
Uznałem że nie będę dalej pracował póki
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakiś Januszbud sprzedający okna i drzwi. Szefu to dosłownie było uosobienie najgorszych cech polskiego przedsiębiorcy xD Nawet nie starał się wprowadzić mnie w temat, oczekiwał, że zaraz po maturze będę się znał na wszystkim XDDD regularnie zalegał z wypłatami, a służbowe auto to było seicento z wymontowaną tylną kanapą i kratką za przednimi siedzeniami xDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: po maturze u wujka wykończeniowca - tez 10h/dobe,tyle że dniówka wychodziła 80zl,a nie 100 :p przynieś, podaj, pozamiataj. Raz dał mi pace do fugowania, nic nie wyjaśnił, po 15 min przyszedł, #!$%@?, że źle i kazał wycierać fugi po sobie. Kiedyś tarczą do cięcia płytek skaleczył mnie w rękę, sam poszedłem do apteki po bandaż. Pozwolił mi łaskawie pójść do domu, ale już za to nie zapłacił :p tyle dobrego
@AnonimoweMirkoWyznania: zakłady mięsne. Pierwsza robota w zawodzie, tuż po studiach. Co tam się #!$%@?ło... Zakłady mięsne były własnością Janusza a jego Grażyna miała sklep z wedlinami i "karczmę" tuż obok. Pewnego dnia Grażyna wchodzi na halę produkcyjną, obczaja kobiety zawieszające parówki na wózku do wędzenia i wypala do jednej z nich:
- Ty jesteś ładna, od jutra w sklepie robisz...
@AnonimoweMirkoWyznania jako student dorabiałem jako kelner na różnych wydarzeniach/weselach w jednej ze znanych krakowskich restauracji. Szefowa była oczywiście prawilnym januszem. Zdarzył mi się maraton, że w piątek obsługiwałem z tą restauracją wydarzenie pod krakowem od 8 do 22 (stali pracownicy, którzy mieli umowy, zmienili się w połowie czasu, ja byłem całe 14 godzin). W sobotę pojawiłem się o 9 na przygotowywanie restauracji przed weselem (byłem najsilniejszy z całej ekipy więc to mi
@AnonimoweMirkoWyznania: na czarno przez dwa miesiące. Miała być UoP ale #!$%@? tam. Dobrze, że nie miałem umowy ani żadnego protokołu, bo trochę porysowałem służbowego rzęcha i #!$%@?łem w nim lampę. Oczywiście się nie zorientowali dopóki nie odszedłem XD szukałem innej roboty przez cały ten czas
@AnonimoweMirkoWyznania: pierwsza praca na produkcji w zakładzie ślusarskim od razu po szkole, 10zl/h po 11h dziennie oczywiście na czarno po trzech miesiącach pojechałem na kurs spawacza, zrobiłem go w dwa tygodnie na 141 pod Jędrzejowem #pracaspawaczamnieprzeistacza dostałem podwyżkę na 12zl/h bez umowy nadal, miała być w następnym tygodniu i tak co tydzień słyszałem. Po trzech kolejnych miesiącach gdy ogarnąłem przyzwoicie prace i podpytałem o pracę w innych zakładach poszedłem do szefa