Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Omen IV Przebudzenie (Omen IV: The Awakening, 1991)

dawno widziałem tak słabego filmu, niestety co się zobaczyło to się nie odzobaczy.
Dlatego krótkie info dlaczego szkoda łącza internetowego, dla tej wątpliwej jakości pozycji :

- z klasyczna serią "Omen" ten film ma wspólna jedynie nazwę

- aktorstwo drętwe na poziome braci Mroczek z "M jak miłość", sceny śmierci wywołują śmiech, a nie przerażenie

- montażysta może udzielać porad jak NIE MONTOWAĆ filmów, szatkownica jak u Vegi

- odwołania do pierwszej część filmu o Damienie prostackie (pies, śmierć detektywa, motyw kościoła), motyw odwróconego Krzyża

- młoda siostra zakonna i jej cały wątek - jedyny komentarz to taki (°° kwintesencja żenady, głupoty i bezsensu

- spisek satanistów i motyw pochodzenia Alexandra i związek z Damienem - takiego facepalm na koniec filmu nie miałem nawet po "Zakonnicy" (Nun) i sceny z relikwią

- motywy muzyczne, odwołujące się do części I i III, pojawiają się jak czołg znienacka, nic nie wnosząc

Jedynym plusem jest niepokojącą uroda Asi, grającej główną bohaterkę Delię, gra dretwo, ale pasuje przynajmniej wyglądem...

Podsumowując, ten film jest parodią serii, nie thrillerem. Zero napięcia, zero klimatu, fabuła prosta jak cep, aktorstwo na poziomie deski...

Dno, muł i sterta wodorostów...

2-/10 tylko dlatego za aparycję Asi Vieiry i seans w piątek wieczorem :-)

Omijać szerokim łukiem!

#filmnawieczor #film #omen #kiepskiefilmy #chimeryczneseanse #thriller
hiperchimera - Omen IV Przebudzenie (Omen IV: The Awakening, 1991)

dawno widziałem t...

źródło: comment_1618652461FoyfrRt7RMqOa4s0jHCD6Y.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArniHell: ja też - trafiłem na to wczoraj, jak chciałem spojrzeć w końcu na Omen z 2006 roku...
Odnośnie pytania o Omen 3, muszę sobie przypomnieć pozostałe (II i III) żeby się wypowiedzieć, sama jedynkę pamiętam dość dobrze i owszem nie był to film idealny, ale trzymał w napięciu. Tutaj mamy tragedię pod każdym względem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hiperchimera: jedynka była jak chłopak był mały. Z tego co pamiętam to dwójka była jak chodził już do szkoły wojskowej. Ta druga część to już takie naciągane odcinanie kuponów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArniHell to co jest tutaj, przechodzi pojęcie... Tak żałosnej próby odcinania kuponów od znanego tytułu dawno nie widziałem. A filmów klasy thriller/horror oglądamy z żoną wyjątkowo dużo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArniHell: obejrzałem część 2 i 3, żeby uzupełnić wiedzę . Druga obniżyła loty, ale da się znaleźć pozytywy. Ostatnia jest rzeczywiście wyjątkowo słaba, ale nie aż tak jak ten gniot nazwany Omen 4.

I jeszcze w miarę otwarte zakończenie, chyba liczyli na kontynuację, albo "nową trylogię". Na szczęście nie chwyciło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ArniHell: nie. Jeśli nie podobała już się Tobie drugą, to odpuść trzecią, a od czwartej trzymaj się z daleka. Muszę jeszcze nadrobić nowy Omen z 2006 roku, nie mam oczekiwań. Ale czasami remake jest niezły, patrz Halloween (Roba Zombie). Ale tutaj też ostrzegam przed druga częścią od tego reżysera, uwielbiam postać Myersa, ale tego co z nim zrobili w nowym H2 nawet ja nie zniosę...
  • Odpowiedz