Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co myślicie o pewnej niszowej modzie, która polega na wzywaniu taksówki kilka razy podczas rozmowy, zaraz po zaakcentowaniu swojego zdania czy wypowiedzi podsumowującej na jakiś temat? No właśnie, czy to tylko dziwaczna moda, czy faktycznie symbol klasy, stylu i kultury dyskutanctwa? Jak to odbieracie? Dla przykładu, podczas rozmowy kilku znajomych jeden z nich wypowiada błyskotliwie jakąś myśl, wszyscy na chwilę milkną, a on wstaje, podnosi rękę do góry i woła: "Taxi!", a następnie od razu dzwoni po taksówkę. Spotkanie trwa nadal. Ktoś inny wypowiada jakąś (w jego mniemaniu) sentencję i robi to samo. W efekcie pod lokal, gdzie jest to spotkanie i dyskusja (np. pod blok czy restaurację) po kilkanaście razy danego wieczora podjeżdżają taksówki. Wzywający te taksówki nie korzystają z nim, tylko opłacają koszty ich dojazdu. Niektórzy to potrafią nawet po 200 zł wydać na kursy, które się nie odbyły (za wszystkie wezwane taksówki, nawet po 9-10 wezwań w ciągu dyskusji). Jak to oceniacie z perspektywy kultury, obyczaju i savoir-vivre?

#vejt #savoirvivre


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim dawniej zdarzało mi się tak robić, nawet często, ale już wiem jakie to potrafi być irytujące dla innych osób. Obecnie staram się od tego odchodzić, często nawet nie biorę ze sobą telefonu, żeby nie kusiło.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja tak robię ze znajomkami w wawie (choć urodziłem się w Szczecinie) I jak ktoś z nas nie opłaci przyjazdu kolejnej taksówki (ustawiamy sobie limit na spotkanie 200zl na osobe) to mamy w zwyczaju puszczać z JBL piosenkę "nie ma fal" Podsiadły i osoba która nie opłaciła taxi kładzie się twarzą do podłogi a my robimy pociąg i idąc małymi kroczkami chodzimy po tej osobie starając się jak najmocniej
  • Odpowiedz
zamawiamy sobie dive.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rumuncajz: też zamawiacie, płacicie za przyjazd i nie korzystacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeden z nich wypowiada błyskotliwie jakąś myśl, wszyscy na chwilę milkną, a on wstaje, podnosi rękę do góry i woła: "Taxi!", a
  • Odpowiedz