Wpis z mikrobloga

@plackojad ja #!$%@?, ale oni są odklejeni xD
#programista15k zwykle cwaniactwo XDD

IP Box to preferencyjna stawka podatkowa 5-proc. obejmująca dochody z praw własności intelektualnej (czyli IP - Intellectual Property). Podatnik, który wytworzy własność intelektualną, a następnie ją skomercjalizuje, zapłaci tylko 5 proc. zamiast 19 proc. podatku.W teorii i założeniach IP Box ma na celu wspieranie działalności badawczo-rozwojowej i przestawianie Polski na tory "innowacyjnej gospodarki". W praktyce jednak służy często unikaniu podatku
W praktyce jednak służy często unikaniu podatku dochodowego, a tworzone patenty mają czysto biznesowo-komercyjny charakter i nie służą ani społeczeństwu ani polskiej gospodarce.


@WarmWeather: jak to one będą wykorzystywane w biznesie i ludzie będą na nich zarabiać to ta kasa wróci do budżetu w postaci podatków, VAT-u chociażby, akcyzy na paliwo jak kupi samochód i będzie jeździł¯\_(ツ)_/¯ Jak zainwestuje je nawet w BTC i zarobi na tym to 19% podatku się
dla oderwanych od rzeczywistości kuców którzy myślą że jak Memcen wygra to nagle automatycznie wskoczą do grona zarabiających kilkadziesiąt k pewnie tak xd


@BrakPomysluNaNick: dzięki PiS zaraz możemy tyle zarabiać, dzięki inflacji¯\(ツ)_/¯ Kurde ty to serio masz gwoździe w baniaku, ale no cóż, lewica to lewica¯\(ツ)_/¯
z powszechnej wiary w brednie typu od smażenia paróweczek do milionera.


@BrakPomysluNaNick: Obajtkowi się udało xD

Nawet narodowcy mają więcej rigczu w sprawach gospodarczych.


@BrakPomysluNaNick: czyli jej naprawdę nie mają(σ ͜ʖσ) takiego pojazdu po nich dawno nie widziałem

chcieliście w pierwszej na Bosaka w drugiej na Dudę albo na nikogo to macie xd


@BrakPomysluNaNick: ja na pierwszą miałem nawet nie iść,