Wpis z mikrobloga

Problem mam z instalacją Windowsa na "czystym" kompie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Problem polega na tym, że jak kliknę żeby zainstalować wyskakuje błąd, że nie wykryto żadnych sterowników. Gdy ściągnąłem sterowniki z płyty głównej na pendrive i ponownie dałem żeby wyszukać to pojawia się wybór sterownika ale po chwili wyskakuje błąd( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czytałem na ten temat ale w większości chodziło o brak sterownika usb 3.0 , a ja instaluję poprzez port usb 2.0.
Dodam, że mam obraz iso ściągnięty z strony microsoft i zrobiony bootowalny pendrive.
Czytałem również żeby nagrać obraz na płytę i wtedy ruszy, tylko, że w moim przypadku wchodzi tylko zewnętrzny napęd na usb :/

Mój sprzęt to:
Gigabyte B360N
i5 8400
16 GB ram
Ssd m2(tam chcę system zainstalować)

Czy wypalenie obrazu iso na płycie rozwiąże problem? Czy może podczas tego błędu włożenie płyty ze sterwonikami płyty głównej również rozwiąże problem?
Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego problemu, aby zainstalować Windows :/
#komputery #windows #windows10 #informatyka
  • 15
@Chol: Odpalam kompa z pendrive w usb, F12 i daje boot z pendrive. Wybieram język, daję dalej i wywala błąd , że nie znaleziono żadnych sterowników :(
@Chol: próbowałem z tym sterownikiem.
Ładuje go i po chwili to samo.
Będę w domu to zrobię screeny jak to wygląda.
Zakupię zewnętrzny napęd i spróbuję płytę wypalić z obrazem.
Choć zastanawia mnie to, że napęd zewnętrzny też będzie podłączony przez usb i czy nie będzie tak samo jak wcześniej...
W razie czego włożę płytę ze sterami od płyty głównej.
@Chol: Niestety tak :(
Próbuje teraz innym programem UNetbootin.
Czytałem i innym pomogło programem Rufus zrobić pendrive ale nie mam możliwości...