Wpis z mikrobloga

Urwałem pasek od zegarka, więc dzisiaj sobie zaplanowałem że podjadę do jakiegoś zegarmistrza. Na mapach Google znalazłem w okolicy 5 km trzech. I co się okazuje? Że jeden ma na wizytówce Google, że czynny do 18:00 a na miejscu kartka na drzwiach, że pandemia i jednak do 16:00 (w sumie to ciekawe jak pandemia go zmusza do wcześniejszego zamykania). Drugi na mapach Google do 19:00, na miejscu wszystko zamknięte i zakratowane i nawet kartki nie ma. Trzeci godzin otwarcia nie miał podanych, więc już nie jechałem.

Tyle się mówi o zanikającyh zawodach, o tym że w czasie pandemii małe rzemieślnicze zakłady umierają i trzeba ich wspierać. A niech giną! Jak można w 2021 roku nie umieć ogarnąć takiej prostej rzeczy jak zmiana godzin otwarcia zakładu? I mam gdzieś tłumaczenie, że to starsi ludzie. Starsi ludzie jak prowadzą biznes to muszą jakoś podatki płacić, więc albo umieją klikać JPK albo mają od tego księgową. Od mapek gugla - prawdopodobnie ich jedynej (i to darmowej) reklamy - mogą mieć wnuczka, a jak ich wnuczek ma ich w dupie to pewnie za 100 zł miesięcznie da się ogarnąć jakiegoś studenta co o takie rzeczy może dbać.


#gorzkiezale #januszebiznesu #przedsiebiorczosc #gownowpis #warszawa
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalej_mi_zupy:
Stawiam, że do map zostali dodani przez jakiegoś lokalnego przewodnika (sam dodaję różne miejsca do map google). W takim przypadku zgłasza się prośbę o zmianie na mapie.
@pcela: Z tego co się orientuję to chyba każdy może zrobić claim swojego biznesu nawet jeśli dodał go ktoś inny. Dzięki google'owi i facebookowi nie trzeba teraz prowadzić swoich gównostronek rękoma "informatyków", wystarczy minimum wysiłku żeby na bieżąco aktualizować swoje wizytówki i nie mieć biznesu wykluczonego cyfrowo.

No ale lepiej rozkładać ręce i płakać, że duże sieciówki niszczą lokalny biznes.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nalej_mi_zupy:
Tak tu masz rację. Problem jest, że często osoby które prowadzą firmy nie mają pojęcia o internecie i innych nowoczesnych technologiach. Tak jak piszesz, wykluczenie cyfrowe.